Jedinečná autorská kolekce keramických svíček v duchu udržitelnosti

Moji milí,

ráda bych vám představila jedinečnou autorskou mini kolekci přírodních svíček v ručně vyráběné keramice, která vznikla ve spolupráci s šikovnou Adél Radimeckou. A jak to tak bývá, za vším stojí příběh.

Spojení dvou párů šikovných českých ručiček

Během léta mi uzrál v hlavě nápad na kolekci svíček v ručně vyráběné keramice, která by vám dělala radost dlouhá léta. Jenže na keramiku není moje dílna tak úplně vybavená a tak jsem se rozhodla oslovit šikovnou Adélku, které vyrábí keramiku ruční mačkanou technikou, tedy zcela bez použití kruhu. Mačkaná keramika je krásná pro svůj nepravidelný tvar a rustikální vzhled, který odráží poctivou ruční práci. Každý kus je naprostý originál nejen svým tvarem, ale také autorskými malůvkami, které jsou zevnitř i zvenku. Po vyhoření svíčky vám tak zůstane krásná dekorativní keramika s otiskem ruky samotné autorky.

Potom co byla keramika hotová jsem si vše vzala do parády já a pro každou mističku jsem vybrala vlastní kombinaci 100% přírodních esenciálních olejů a společně se sójovým voskem tak vznikly první „nahaté“ svíčky. ? Nakonec jsem popustila uzdu fantazii a hodiny a hodiny jsem zdobila každou svíčku minerálními kamínky, ručně sbíranými květy, bylinkami, kořením, himalájskou solí i vesmírným zlatým prachem, kakaem a skořicí. A během toho už mi v hlavě naskakovaly jejich jména, příběhy a představy, komu z vás asi udělají radost… Kdo z vás bude držet v rukou toto malé umělecké dílko a koho zahřeje nejen na srdci, ale i na duši.

V duchu udržitelnosti, upcyklace a ekologie

Všechny svíčky z mé dílny jsou vyrobeny v duchu udržitelnosti známé také pod názvem upcyklace. Upcyklace znamená že původnímu výrobku dáme po využití novou hodnotu. Například skleněné dózy od svíček vymyjeme a používáme dál na cokoli jiného. V případě těchto keramických svíček je myšlenka upcyklace o to znásobená tím, že jsou svíčky vyráběny s prvotním záměrem využití keramiky, ve které je nalitý vosk. To znamená, že jakmile vám svíčka dohoří, mističku vymyjete horkou vodou a ručně vyráběná keramika vám bude dělat radost dlouhá léta. I proto je cena této kolekce svíček o něco vyšší. Nevybíráte jen svíčku, ale také autorskou ručně malovanou keramiku. Upcyklací společně pomáháme nezatěžovat naši planetu dalším zbytečným odpadem. 🙂 K výrobě svíček používám pouze přírodní materiály jako je kvalitní sójový vosk, esenciální vonné oleje, bavlněné knoty, sušené květy, bylinky a minerální kameny. Bylinky, květy a další přírodní poklady pro vás sbírám na loukách i v lesích a nebo je objednávám od ověřených českých dodavatelů.

Proč vybrat keramickou svíčku z mé dílny?

• Protože je nejen krásná a voňavá, ale také uklidňující a vyrobená v souladu s přírodou.
• Protože je zcela jedinečná a vyrobená v duchu udržitelnosti.
• Protože je 100% přírodní, ekologická a neobsahuje žádné živočišné produkty, pesticidy, herbicidy ani toxické materiály.
• Protože díky čistě přírodním ingrediencím je naprosto hypoalergenní a při hoření nevylučuje žádné škodlivé látky.
• Protože sójový vosk není testován na zvířatech, je biologicky odbouratelný a vydrží hořet až 2x déle než běžné parafínové svíčky.
• Protože po vyhoření vosku vám zůstane krásná ručně vyráběná keramika a minerální kamínky pro štěstí.
• Protože svíčka s duší je krásným dárkem pro vás i vaše blízké.
• Protože podpoříte poctivou českou výrobu, za kterou stojí dva páry rukou, velká srdce a ještě větší sny.
• Protože uděláte velkou radost nejen sobě, ale také dvěma českým umělkyním, které milují tvoření.

Péče o keramickou svíčku

Všechny svíčky prochází pečlivým testováním, abych si byla jistá, že hoří silně, rovnoměrně a na konci nezbývá po stranách nádoby nerozpuštěný vosk. Kvalitní ingredience, testování a krásná svíčka je ale pouze polovinou úspěchu. Péčí, kterou svíčce věnujete můžete udělat hotové zázraky a zlepšit tak kvalitu, intenzitu i dobu hoření. Nezapomínejte, že každý oheň potřebuje péči.

1. Zastřižení knotu: Vždy před každým dalším zapálením svíčky zastřihněte knot na cca 0,5 až 1 cm. Díky tomu zbavíte knot černé bambule na jeho konci a zajistíte krásný, silný a akorát vysoký plamínek.

2. Srovnání knotu: Během hoření svíčky se knot přirozeně nahne k jedné straně a může se tak stát, že vosk nebude ubývat rovnoměrně. Proto je důležité vždy před každým dalším zapálením svíčky srovnat knot do středu nádoby, což zajistí dokonale rovnoměrné tání vosku.

3. Doba hoření: Abyste si užili co nejdelší čas se svou svíčkou, nechte ji hořet nejméně 2 až 3 hodiny. Tím zajistíte rovnoměrné rozpouštění vosku bez vytváření tzv. „tunelu“. Nejdéle ji pak nechte hořet 4 až 5 hodin. Tím zajistíte, že rozpuštěný vosk znovu zatuhne a svíčce tak výrazně prodloužíte životnost.

4. Kdy je svíčka vyhořelá?: Svíčku z bezpečnostních důvodů již dále nezapalujte, pokud je v nádobě pouze cca 0,5 až 1 cm vosku. Tím zabráníte hoření ingrediencí či prasknutí nádoby nebo minerálních kamenů, které byly doteď ukryty ve vrstvě vosku na dně. Tip: Zbylý vosk použijte do aromalampy, díky čemuž nepřijde nazmar ani jediná kapka. 🙂

• Nehoří květy, minerály a další ingredience, kterými je svíčka zdobená?: Mé svíčky jsou zdobeny květy, minerály a dalšími ingrediencemi, což vede k otázce, zdali je to bezpečné. Nebojte se, jakmile svíčku zapálíte, vosk se začne rozpouštět a všechny ingredience se postupně ponoří do vosku, kde zůstanou ukryté až do chvíle, než svíčka dohoří cca 0,5 až 1 cm nad dno. Poté je lepší ji uhasit a znovu nezapalovat viz bod výše. Pokud by se přece jen stalo, že některá z ingrediencí v průběhu začne hořet, svíčku uhaste a vyjměte daný kus pinzetou, stává se to ale velmi zřídka.

• Bezpečnost na prvním místě aneb každá svíčka je malý oheň: Buďte opatrní při manipulaci se svíčkou, nádoba je velmi rozpálená. Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru a také v průvanu, nenechávejte ji v blízkosti hořlavých předmětů a dbejte na to, aby byla mimo dosah všetečných ručiček dětí a domácích zvířátek.

~ Ekologické balení s úctou k přírodě

Svíčky zasílám v papírovém nebo recyklovaném balení. Každá svíčka je opatřena autorskou visačkou s popisem a návodem, jak o ni pečovat. Uvnitř každé objednávky najdete malý dáreček z mé dílny a povídání o mé tvorbě. Vše balím ekologicky s úctou k přírodě.

~ Vyrobeno s pečlivostí a láskou v malé lesní dílničce v podhůří Brd

Vše začíná v srdci a pokračuje pod mýma rukama. Pod rukama, které věří intuici a tvoří s tou největší pečlivostí a láskou. Svíčky vyrábím ručně z těch nejkvalitnějších přírodních ingrediencí jako je 100% rostlinný sójový vosk, čistě přírodní esenciální nebo vonné oleje a minerální kamínky. Bylinky, květy a další přírodní poklady sbírám na loukách i v lesích anebo je objednávám od ověřených českých dodavatelů. Svíčky vyrábím v malých limitovaných kolekcích inspirovaných přírodou, vesmírem i pohádkovou říší fantazie. Při tvoření si dávám si záležet na každém detailu a každá kolekce je pro mě malým uměleckým dílem, které má vlastní příběh a duši. Přesně tak, jako my všichni.

Péče o bavlněný knot
Vždy před každým dalším zapálením zastřihněte knot na cca 0,5 cm a zbavte ho tak černé bambule, která se vytváří na jeho konci. Tento krok je velmi důležitý a zajistí krásně silný plamínek. Pokud svíčka nehoří rovnoměrně, posuňte knot do středu. Další rady najdete v tomto článku.

Jak dlouho nechat svíčku hořet?
Abyste si užili co nejdelší čas se svou svíčkou, doporučuji ji nechávat hořet nejméně 2 až 3 hodiny (kvůli rovnoměrnému rozpuštění vosku bez vytváření „tunelu“) a nejdéle pak 4 až 5 hodin. Tím zajistíte že rozpuštěný vosk znovu zatuhne a zmizí ho tak o dost méně, než když necháte celou svíčku vyhořet najednou.

Kdy je svíčka vyhořelá?
Svíčku z bezpečnostních důvodů nenechávejte hořet až do úplného konce (ale pouze cca 0,5 až 1 cm nad dno). Tím zabráníte hoření ingrediencí či prasknutí minerálních kamenů, které byly doteď ukryty ve vosku. Zbylý vosk můžete rozpustit a využít do aromalampy. Pokud nádobu vymyjete horkou vodou, je připravená na další použití.

Nehoří květy, minerály a další ingredience, kterými je svíčka zdobená? Mé svíčky jsou zdobeny květy, minerály a dalšími ingrediencemi, což vede k otázce, zdali je to bezpečné. Nebojte se, jakmile svíčku zapálíte, vosk se začne rozpouštět a všechny ingredience se postupně ponoří do vosku, kde zůstanou ukryté až do chvíle, než svíčka dohoří cca 0,5 až 1 cm nad dno. Jakmile uvidíte, že je na dně mističky málo vosku, opatrně vyjměte velké kusy koření a minerální kameny, abyste zabránili kontaktu s plamenem svíčky. Z důvodu nepravidelného tvaru mističky se můžou nahromadit příliš blízko hořícího knotu a tak je lepší je vyjmout, třeba lžičkou.

Bezpečnost
Buďte opatrní při manipulaci se svíčkou, nádoba je velmi rozpálená. Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru a také v průvanu, nenechávejte ji v blízkosti hořlavých předmětů a dbejte na to, aby byla mimo dosah všetečných ručiček dětí a domácích zvířátek.

Ekologické balení s úctou k přírodě

Svíčky zasílám v papírovém nebo recyklovaném balení. Každá svíčka je opatřena autorskou visačkou s popisem a návodem, jak o ni pečovat. Uvnitř každé objednávky najdete malý dáreček z mé dílny a povídání o mé tvorbě. Vše balím ekologicky s úctou k přírodě.

Celou kolekci svíček najdete na e-shopu

Tak už se utíkejte na tu krásu podívat!

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *