Když se radost násobí aneb cesta každého originálu

Milí,

Vánoce se blíží a já nedokážu najít slova pro to, jak moc bych vám chtěla poděkovat za nesmírnou podporu, kterou věnujete mému tvoření. Mému AteLyeru. Mému snu. Mě. Vidět vaše objednávky je úžasné stále a pořád, ale každý rok to má větší a větší kouzlo. Proč?

Protože vidím, že čím dál tím více z vás podporuje malé tvůrce jako jsem já. Skutečné lidi se skutečným příběhem, tváří a jménem, které znáte.

Tvůrce, pro které není objednávka pouhým „splněním průměrného obratu“, ale především splněný sen, obrovský úsměv a radost, která sílí a sílí.

Vaše zprávy, vaše sms, emaily, vzkazy, telefony jsou plné těch nejkrásnějších slov díků a věřte, že to nejsou jen řádky, které zastrčím do složky „AteLyer“, jsou to příběhy každého z vás, které utvářejí ten můj. Příběhy, které si s vámi vyměňuji a na které se těším. Příběhy, které se skládají dohromady a tvoří tak můj splněný sen.

Ale proč o tom vlastně píšu? Tak já vám to prozradím. Prosím čtěte dál a malinko se zasněte. 🙂

Lavina radosti aneb když se radost násobí

Už několik let vybírám dárky pouze od malých tvůrců a mám neskutečnou radost, že lidí jako já postupně přibývá. Má to totiž obrovský smysl. A ten smysl je ukrytý doslova v každém detailu…

Představte si jen, kolik radosti se ukrývá v srdci malého tvůrce, který po nocích tvoří své první výrobky. A teď si představte, jakou lavinu radosti spustíte, když se vám zalíbí to, co dělá… Když uvidí vaši objednávku a skáče do vzduchu radostí… Když s láskou zabalí kousek svého já a odešle jej do vašich rukou… Když otevřete svůj balíček a na tváři se vám rozlije upřímný úsměv… A když darujete úsměv dál, třeba mamince, pro kterou jste vše vybírali… Protože se nemůžete dočkat jak se bude usmívat až dárek rozbalí… A z té její radosti napíšete poděkování tvůrci a řeknete o tom své kamarádce… A ta vyvolá úplně stejnou lavinu radosti… A už to jede, radost se násobí!

Nechali jste se unést a představili si tohle malé putování radosti? Tak vítejte v mém světě, který je vznikl jen díky vám. A společně tak tvoříme velkou lavinu radosti. ♥

Z nitra mého srdce až do vašich rukou aneb cesta každého výrobku

Než se ale takový autorský originál dostane až do vašich rukou, má před sebou opravdu dlouhou cestu. Této cestě v budoucnu věnuji malý seriál na blogu, kde vám prozradím tajemství dílničky a jednotlivých částí tvorby. Dnes vše jen malinko naťuknu, protože spoustu z vás to určitě bude velmi zajímat. 🙂 Vše začíná, když se v myšlenkách utvoří…

Nápad
Tvořivá inspirace přichází náhle i promyšleně. Intuice a cit jdou spolu vždy ruku v ruce. Některé nápady přijdou samy, jiné chtějí uzrát a potřebují delší čas.

Výběr materiálu
Tím trávím asi třetinu celého tvořivého času. Neskutečně mě to baví a během tohoto procesu také vzniká spousta nápadů. Dlouhá cesta byla také ke spolehlivým dodavatelům, kteří stojí za pravostí minerálních kamenů a kvalitou komponentů.

Tvoření
Pak přichází na řadu tvoření, to je čas, kdy jsem zahrabaná až po uši do materiálu i nápadů a vznikají tak originály, které jsou součástí jedinečných kolekcí. Cesta je to ale dlouhá. Zkouším, měním, řeším, testuji, vážu, pletu, lepím i schovávám uzlíky a až když je oko a srdce spokojené, přichází na řadu…

Focení
Focení začíná čekáním na to správné světlo i počasí. Téměř vše totiž fotím venku kvůli přirozené barvě výrobků a věřte, že v zimě nebo při větru je to pěkný oříšek. Aranžuji a fotím dlouhé hodiny na konci mám často rampouch u nosu. 🙂 Nejdříve probíhá produktové focení a následuje takzvané image focení. To jsou ty krásné fotky, kde je naaranžováno více kusů najednou. Všechny dary přírody, které vidíte na fotkách jsou ze zahrady a okolí.

Úprava fotek
Tisíce a tisíce fotek procházím a vybírám ty nejkrásnější, které po večerech upravuji, ořezávám, pojmenovávám a zmenšuji do správné velikosti pro web či Instagram.

Vkládání na e-shop a texty
Když jsou fotky hotové, přichází na řadu e-shop a protože je většina mých výrobků tvořena jako jedinečný originál, znamená to nejen samostatné fotky, ale také samostatnou stránku na e-shopu s vlastním jménem, popisem a významem minerálů i komponentů.

Propagace, grafika a spolupráce
Po vložení nové kolekce vytvářím bannery na úvod webu, článek na blog, newsletter a také upozornění na Instagram či Facebook. Tomu se věnuji průběžně a sdílím hodně věcí ze své dílny, abyste věděli, co se tu děje. 🙂 Součástí propagace jsou také různé spolupráce s jinými tvůrci či weby, vytváření grafiky, letáčků, vizuálů, visaček a dalších detailů.

Visačky 
V mezičase vyrábím visačky na hotové originály. Každá visačka je jedinečná a má svůj vlastní popis tak, jako výrobky samy. Vše píši, tisknu, řežu, razítkuji a vážu ručně na každý výrobek. Žádná visačka není stejná, každá vzniká samostatně.

Komunikace
Moje oblíbená část, ve které vás více poznávám. Reaguji jak na sociálních sítích, tak na sms, telefony a především emaily, které mi píšete a já se na ně moc těším.

Pečlivé balení
A nejradostnější část toho všeho? Když se vám výrobky líbí a podpoříte mé tvoření svou objednávkou. To skáču radostí dva metry vysoko a píšu vám děkovné emaily. Každý ručně a s láskou. Pak vše pečlivě zabalím do krásného ekologického balení a přiložím malý dáreček z mé dílny s děkovným dopisem. Lněné pytlíčky na šperky a obálky si tisknu ručně.

A hurá do vašich rukou
Nakonec zabalené balíčky odvezeme na Zásilkovnu a já pak bedlivě sleduji, jestli všechny dorazily do vašich rukou a jestli je vše v pořádku.

Tak to je opravdová cesta každého srdcem vyrobeného originálu, který si u mě vyberete. Každý kus je naprosto jedinečný a nese v sobě vlastní příběh a duši, tak jako my všichni. ♥

Děkuji vám za nekonečnou podporu, kterou od vás mám a přeji vám krásné adventní dny.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

Přírodní sójová svíčka Čarodějka s vůní šalvěje a pačuli

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *