Přírodní semena a jejich vibrační energie

Přírodní semena jsou Matka Příroda a dechberoucí síla. Stromy a rostliny jsou posvátným zdrojem života, energie a harmonického spojení. Nekonečné nebe nad námi, náš svět a Země, ze které vše pramení. Koruna, kmen, kořeny. Zrození, život, smrt. Rodina, víra, láska. Stromy jsou místem rituálů, obřadů a modliteb. Jsou symbolem nesmrtelnosti, koloběhu života a lásky ke všemu živému. Stromy jsou Život.

Bodhi korálky jsou semena z exotického stromu jménem Fikus Religiosa, pod nímž Buddha dosáhl osvícení. Bódhi v sanskrtu znamená osvícení nebo také probuzení, jedná se také o termín z buddhismu, který odráží Buddhovo chápání skutečné podstaty věcí. Těmto plodům se proto přezdívá také Semena osvícení.

Rudraksha semínka pocházejí ze stálezelené stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste na úpatí Himálají a v některých oblastech jihovýchodní Asie. Legenda praví, že tyto posvátné stromy vyrostly tam, kam dopadly slzy boha Shivy když otevřel oči po tisíciletích meditace a začal plakat vděčností. Název rudraksha v sanskrtu znamená „slzy pána Shivy“ nebo také „oko pána Shivy“, tato semena jsou v buddhismu a hinduismu považována posvátná. Využívají se v ajurvédské medicíně pro své duchovní a léčivé účinky, přinášejí pozitivní energii, dokážou měnit karmu nositele a jsou také silným talismanem ochrany, harmonie a osvícení. Tradičně se z nich vyrábí modlitebních náhrdelníky, které mají svůj původ v Indii a jsou důležitou součástí modliteb a pomůckou pro počítání manter při meditacích.  V duchovním léčení má rudraksha pozitivní vliv na zvýšení koncentrace, nervový systém, uvolnění negativních myšlenek a zklidnění mysli.