Symboly a tajemství 3: Japa mala, osobní talisman i průvodce na cestě k osvícení

Milí moji,

s radostí vám představuji kolekci magických osobních talismanů a energetických náhrdelníků jménem japa mala.

Posvátný náhrdelník a osobní talisman s tisíce let starou historií

Japa mala je posvátný šperk a tradiční pomůcka při počítání manter během meditace. Tento energetický náhrdelník podobný křesťanskému růženci je spojen s duchovnem, spiritualitou i jógou a je také silným osobním talismanem. Japa mala má tisíce let starou historii sahající do Indie, buddhismu a hinduismu, kde se stala součástí náboženských obřadů, duchovní praxe a cesty k osvícení. Význam maly je ale daleko rozsáhlejší a její magickou energii může pocítit každý z nás. Prostřednictvím japa maly se můžeme vydat nejen do světa hluboké meditace a vnitřního klidu, ale objevit také dávno zapomenuté vzpomínky a jít naproti svým snům i vizím. To, co do ní vložíme a co v ní spatříme záleží jen a jen na nás, na dané chvíli a na našem vnitřním rozpoložení. Pro někoho tak může být mala krásným šperkem, pro druhého talismanem ochrany a pro dalšího duchovním průvodcem. Každý v ní uvidíme něco jiného a vše je správně. Stačí jen věřit, věnovat své male vědomou pozornost a vložit do ní osobní záměr a skutečné přání.

Význam japa maly a její symbolika

Mala znamená v sanskrtu „věnec“ a slovo japa označuje původní techniku recitování mantry, jež osvobozuje mysl a posílá naše přání do vesmíru. Japa mala má v základu 108 korálků, 1 větší guru korálek a střapec, který celý náhrdelník zakončuje. Na některých malách se objevují také malé uzlíky mezi korálky, které zjednodušují počítání.

108 korálků
Počet 108 je považován za posvátný
a je spojen s magickou symbolikou čísel. Není přesně známo, odkud a proč vzešel právě tento počet a existuje tak mnoho starých spirituálních příběhů a numerologických vysvětlení. Některá praví, že počet symbolizuje celistvost existence, energetické dráhy na těle či božské učení a texty zvané upanishads. Jiná hovoří o velikosti, vzdálenosti a průměru Země, Slunce i Měsíce a další například o počtu znaků ve staré původní abecedě sanskrtu.

Guru korálek
Bývá zpravidla větší než ostatní, leží nad střapcem a zakončuje tak celou malu i meditaci. Pokud chceme v meditaci pokračovat, nikdy bychom neměli přejet přes něj, ale otočit se a pokračovat v počítání na opačnou stranu. Guru korálek symbolizuje spojení s duchovními učiteli, uchovává v sobě modlitby a ukotvuje záměr, který do maly vložíme.

Střapec
Představuje spojení s duchem a nejvyšší pravdou, odchází skrze něj nahromaděná negativní energie a symbolizuje harmonický celek.

Maker korálky
V mé dílně se můžete setkat také s japa malami, které jsou složeny nejen ze 108 korálků a 1 guru korálku, ale také 2 až 4 „maker“ korálků. Tyto korálky se do celkového počtu nezahrnují, ale určují jasné body a směr při hluboké meditaci. Tyto maly někdy nesou označení “mantra“ či “zen“.

Magický proces tvoření

Všechny maly vznikají pod mýma rukama zcela intuitivně a v naprostém klidu mé lesní dílničky plné minerálních kamenů, bylinek a vůní. Týdny, které trávím jejich tvorbou jsou pro mě významným rituálem, ve kterém jsem ponořená v krajině svého srdce a nenechávám se ničím rušit. Japa maly tvořím z přírodních minerálních kamenů i lávy, vzácných dřevin i pravých perel, posvátných semínek rudraksha a dalších pokladů z říše přírody, které vybírám od ověřených českých dodavatelů v té nejvyšší kvalitě. Minerální kameny energeticky očišťuji v přírodě.

Každý kus je jedinečný originál vyrobený jen jednou

Každou malu tvořím podle vlastního návrhu, a to pouze jednou jedinkrát. Vybíráte tak jedinečný originál, který je na celém světě pouze jeden a jen a jen váš. Protože každý z nás je jedinečný. A právě to se snažím vdechnout do každého srdcem vyrobeného originálu. Snažím se mu vdechnout Život.

Jak s malou pracovat a jak ji energeticky očišťovat?

Japa mala není obyčejný šperk, ale osobní talisman, do kterého můžete vložit svůj vlastní záměr či přání. A tady je několik tipů pro vědomou práci s vaší malou.

• Mala je osobní talisman, proto ji nikomu nepůjčujte, aby nedošlo k přenosu vaší energie na jiného člověka či naopak.
• Malu můžete nosit jako energetický ochranný šperk, může být vaším průvodcem při meditacích i cestách do (pod)vědomí.
• Malu můžete používat pro vědomou práci s myslí a vložit do ní svá přání. Vyzkoušejte třeba počítání korálků se soustředěním na určitý záměr či použití vizuálních představ, ve kterých si budete utvářet svůj vlastní sen. Stačí si jen sednout, vzít do rukou malu a vnímat, co se odehrává ve vaší mysli. Pokud vás budou vytrhávat myšlenky na běžný den, zaměřte se na počítání korálků s udržením své vize.
• Pro vědomou práci s malou je vhodné klidné a ničím nerušené prostředí, ve kterém se cítíte dobře. Nespěchejte, soustřeďte se a najděte si své vlastní tempo i způsob meditace.
• Při práci s myslí mějte vždy zavřené oči a najděte si polohu, ve které se cítíte pohodlně, ale zároveň neusínáte.
• Pokud svou malu zrovna nenosíte, mějte ji uloženou na čistém a pozitivně naladěném místě. Ideální je osobní oltářek či noční stolek a blízkost minerálních kamenů jako je křišťál a ametyst, které mají očišťující účinky. Můžete ji také uschovat do lněného pytlíčku.
• Svou malu pravidelně energeticky očišťujte v přírodě, na měsíčním či slunečním svitu, kouřem z bílé šalvěje či za pomocí krystalů jako je křišťál a ametyst. Sami uvidíte, který způsob k vám bude nejvíce promlouvat.

Při této péči bude vaše mala nabitá energií a bude vám ji předávat v plné síle. Vždy mějte na paměti, že vše je jen otázka vědomé práce s myslí a vaší vlastní víry. ?

Kolekce autorských japa mala náhrdelníků

Celou kolekci najdete na e-shopu a já už se moc těším, ke komu tyhle krásné kousky najdou cestu a vaše příběhy s nimi.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *