Symboly a tajemství 4: Lapače Slunce, třpytivé talismany s magickou mocí a tajemství Feng Shui

Mini lapače Slunce (nejen) do auta

Lapače Slunce. Zářící dekorace z broušeného skla, která ve svitu slunečních paprsků vytváří magickou hru tančících světel i barev duhy. Znáte je? A opravdu se jedná jen o dekorativní kousek skla? Ne, ne, tak jednoduché to není, a proto se dnes pořádně podíváme na tajemnou historii a skutečný smysl tohoto slunečního talismanu. ?

Lapač Slunce jako nádherná dekorace i magický talisman energie a štěstí

Lapač Slunce je nádherná dekorace a magický talisman s neobvyklou pozitivní silou a schopností vnášet do našeho domova radost, energii a třpytivé světlo, které harmonizuje a očišťuje prostor každé místnosti, kde se nachází.

Tak jako zvonkohra vytváří líbeznou píseň pro naše uši, lapač Slunce vytváří nádhernou podívanou pro naše oči.

Kořeny tohoto světelného talismanu můžeme najít již u původních amerických obyvatel, kteří podobné předměty z barevných sklíček umisťovali do svých domovů jako amulety štěstí a pozitivní energie. Lapače Slunce tak mají mnoho společného se známějšími lapači snů, avšak význam se přece jen liší. Zatímco lapač snů je amuletem noci, který má za úkol ničit zlé sny, lapač Slunce je naopak denní amulet, který skrze sluneční paprsky naplňuje prostor pozitivní energií, v čínské filozofii Feng Shui známou jako „Čchi“. Umístění lapače Slunce je tak ideální přímo v okně anebo na dalších místech, kam dopadají paprsky Slunce, které roztančí nádhernou světelnou hru skrze broušené křišťálové sklo. Více o ideálním umístění lapače Slunce si ale povíme až níže.

Lapač Slunce je talisman štěstí, který nám každý den připomíná, že pro radost a úsměv na tváři stačí pouhé maličkosti. Protože světlo je všudypřítomné a žije uvnitř každého z nás.

VIDEO S LAPAČI SLUNCE ZDE. KLIK. ♥

A teď se vydáme po stopách historie…

Pár krůčků do historie lapače Slunce

To, že lapače snů mají svůj původ u domorodých obyvatel Ameriky ví dnes již mnoho z nás. Věděli jste ale, že i lapač Slunce má údajně své kořeny v té samé kultuře? Ano, skutečně je to tak a prý už staří Indiáni vyráběli magické talismany z barevných sklíček, dřeva a perleti, které potom zavěšovali do svých domovů na místa, kam dopadaly sluneční paprsky. Věřili, že skrze světlo bude jejich domov naplněn čistou energií a zlé síly nebudou vpuštěny dovnitř.

Kromě tradičního indiánského pojetí mají ale lapače Slunce v historii ještě mnoho dalších podob i překvapivých tvarů. Nejčastěji se můžeme setkat s barevnými vitrážemi ze skla i korálků které se zavěšují na nejrůznější místa a možná vás překvapí, že i velké vitráže v oknech a dveřích historických staveb jsou považovány za jistou formu slunečních talismanů. Jejich pravým smyslem jsou totiž nádherné barevné obrazce, které jsou očím skryté právě do doby, než je prosvítí zářivé paprsky Slunce.

VIDEO S LAPAČI SLUNCE ZDE. KLIK. ♥

A další, pro nás dnes také poslední a hlavní podobou, jsou lapače Slunce vytvářené z broušeného křišťálového skla známého také jako Feng Shui křišťál. Právě ten je mému srdci nejbližší, a tak si pojďme odkrýt jeho třpytivé tajemství…

Feng Shui křišťály, dokonalá třpytivá hra duhových světel

Pro tvorbu lapačů Slunce používám kombinaci minerálních kamenů a komponentů z broušeného křišťálového skla, které skrze sluneční paprsky vytvářejí nádhernou třpytivou hru duhových světel. Nejedná se ale jen tak o ledajaké sklo a dokonce ani o pravý minerální kámen známý jako křišťál. Tak co tedy znamená označení „Feng Shui křišťál“?

Feng Shui křišťál je dokonale vybroušené křišťálové sklo té nejvyšší kvality, které má díky perfektně symetrického brusu hran schopnost zesilovat lom dopadajících slunečních paprsků a vytvářet tak nádhernou třpytivou hru světel, často s duhovými odlesky.

Původ těchto dokonale vybroušených křišťálů sahá až do samotných základů Feng Shui, což je prastaré čínské učení a filozofie zabývající se působením energií ve vztahu k člověku, času i prostoru. Právě zde začaly být tyto magické křišťály používané jako základní pomůcka pro harmonizaci prostoru a ničím nerušené proudění „Čchi“, tedy všudypřítomné pozitivní energie.

Filozofie Feng Shui praví, že každá bytost, čas i prostor na sebe vzájemně působí formou energie, která plyne více či méně podle všech přítomných prvků. Pro vyladění prostoru s nedobře plynoucí energií „Čchi“ tak používá nejrůznější techniky od známého rozestavění nábytku, přes umístění nejrůznějších energetických předmětů až po práci s energií světla. Právě tu v sobě nesou talismany s Feng Shui křišťály, které skrze sluneční paprsky dokáží prozářit každou místnost a tím zharmonizovat tok všech na sebe vzájemně působících energií.

Feng Shui je prastaré čínské učení a filozofie zabývající se působením energií ve vztahu k člověku, času i prostoru.

VIDEO S LAPAČI SLUNCE ZDE. KLIK. ♥

Nyní už víme vše potřebné o energiích i významu lapačů Slunce a konečně můžeme přejít k praktické části, která se týká ideálního umístěné vašeho světelného talismanu.

Kam a jak nejlépe umístit lapač Slunce?

Jak název praví, nejvíce se třpytivá hra světel rozehraje právě na sluneční záři. Jméno „lapač Slunce“ či „lapač světla“, v angličtině známý jako „suncatcher“ nebo také „lightcatcher“ v sobě ukrývá vše, co je potřeba vědět pro ideální umístění tohoto magického talismanu světla.

Platí tedy, že čím více slunečních paprsků proudících skrze broušené křišťálové sklo, tím krásnější a zářivější podívaná díky intenzivnějšímu rozptýlení světla.

Ideálním místem pro lapač Slunce je tedy prosluněné okno, prosklená zimní zahrada, venkovní terasa, či přímo pod hlavním osvětlením v místnosti. Při umisťování hraje zásadní roli také výška zavěšení.

Tip: Než svůj lapač Slunce pověsíte, vyzkoušejte, v jaké výšce v okně se světlo nejlépe láme. Není to žádná věda, za slunného dne stačí pár minutek a ideální místo v okně se vám samo ukáže třpytivou světelnou hrou. ? Nezapomeňte také, že lom světla se může během ročních období měnit, a to právě díky jiné výšce Slunce na obloze a tedy úhlu, pod kterým jeho paprsky proudí do vašeho domova. Možná tak zjistíte, že v zimě bude potřeba dát lapač Slunce do jiné výšky, než je tomu například v létě.

A nakonec pár nejzajímavějších tipů na umístění lapače Slunce podle Feng Shui.

• Pro příliv pozitivní energie a blokování negativní energie přicházejících zvenčí zavěste lapač Slunce přímo do okna. Jedná se nejlepší místo ze všech, a to nejen kvůli proudění sluneční záře.

• Pro zabránění odtoku pozitivní energie z prostoru umístěte talisman k místům jako je umyvadlo, toaleta, digestoř nebo klimatizace. Podle Feng Shui právě tudy energie odchází pryč, a proto je dobré malý talisman zavěsit i do těchto místností. To samé platí o místech, kde je průvan nebo rozlehlé prostory.

• Pro příliv štěstí, lásky a nové energie umístěte lapač Slunce do místnosti, kde se necítíte dobře anebo naopak do místnosti, kde trávíte hodně času a chcete se v ní cítit ještě lépe. Lapač Slunce s Feng Shui křišťálem nepříjemný prostor prozáří a váš oblíbený prostor udrží harmonický a plný lásky.

• Pro ochranu na cestách umístěte malý talisman do auta. Pro tento účel jsem připravila speciální typ, který má jen malý broušený křišťál a nevrhá tak v autě nebezpečná oslnivá světýlka. Díky tomu si jej můžete zavěsit na vhodné místo a vozit své štěstí všude sebou.

• Jako osobní talisman či krásnou dekoraci (bez ohledu na světlo) umístěte lapač Slunce kamkoli vám srdce napovídá.

• Pro znásobení pozitivní energie darujte lapač Slunce svým nejbližším. A několikanásobná radost a světlo v duši je na světe. 🙂

Pár slov na závěr a hurá vybírat

Tak a vše důležité bylo řečeno, teď už se utíkejte podívat na nádhernou kolekci lapačů Slunce, kterou jsem pro vás s láskou vyrobila. Můžete se těšit na pořádně třpytivé lapače Slunce s mnoha broušenými Feng Shui křišťály, kruhové závěsy zdobené minerálními kameny, talismany s magickými kyvadly i malé lapače Slunce (nejen) do auta jako amulet pro štěstí na cestách i v životě.

Tak co říkáte na dnešní vyprávění? Líbilo se vám?

Kolekce magických lapačů Slunce

Celou kolekci najdete na e-shopu a já už se moc těším, ke komu tyhle krásné kousky najdou cestu a komu z vás přinesou příliv nové živoucí energie Čchi.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

VIDEO S LAPAČI SLUNCE ZDE. KLIK. ♥

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *