Tak trochu jiná “spolupráce“ aneb společně budeme pomáhat

Charitativní kolekce Věřím - 80 Kč z každého prodaného kusu poputuje na pomoc

Moji milí, ráda bych vám představila novou, tak trochu jinou „spolupráci“.

Minulý rok touhle dobou mě oslovila milá mladá slečna Lucka, která pracuje pro neziskovou organizaci pomáhající seniorům a zdravotně postiženým. Nebylo to nic neobvyklého, po novém roce se různé charitativní emaily jenom hrnou, některé dokonce opakovaně a většina je plná prázdných slov s žádostí o různé příspěvky na cosi neurčitého.

Jenže Lucka… ten email byl neobyčejný, plný vděčnosti, krásného vyprávění a lásky k lidem. Dýchl na mě neskutečný cit a bylo jasné, že si nepíšeme naposledy. A taky že ne. Vyměnily jsme si ještě několik dlouhých emailů a to, co jsem se dozvídala mi bylo bližší a bližší. Nakonec jsme se domluvily na osobním setkání a tam už jsem naprosto přesně věděla, že věřit srdci a intuici je správné. Že jsem našla, co jsem hledala.

Setkání bylo plné příběhů a milých slov. Plné toho, co mezi námi lidmi tak trochu chybí. Totiž srdcí na správné místě, empatie a samotného zamyšlení nad tím, co je opravdu důležité.

Možná si říkáte, že neziskovky a různé charity jsou nedůvěryhodné a nemá smysl tam pomáhat. Přiznávám, i já jsem si to myslela a proto jsem šťastná, že jsem Lucku mohla poznat osobně přímo u nich v Karlíně. Měla jsem tak možnost nahlédnout za oponu a vidět. Vidět, jak to doopravdy je ve skutečné neziskovce, která pomáhá. Vidět, že není vždy třeba velkých částek a že někdy dokonce není třeba ani peněz. Že stačí malé radosti, úsměv, slova podpory a pocit, že v tom nejste sami. Pocit, že vám někdo rozumí…

Minulý rok byl i pro mě obrovskou zkouškou. Zkouškou, kterou mi připravil sám Osud, sám Vesmír, sama Náhoda? Každý tomu říkáme jinak, ale na tom slově vlastně vůbec nezáleží. Myslela jsem si, že mám vše a že už to tak zůstane. Jenže někde cestou jsem zapomněla na samotnou podstatu. Na své vnitřní Já a na své zdraví. Slovo „ne“ jsem vymazala ze slovníku. Intuici jsem schovala za „musím“. Klid jsem vyměnila za výkon a svou duši za ego. A v tom se to stalo. Život mi ukázal, o co tu opravdu jde a přichystal mi novou cestu. Cestu, na které všechno dostalo úplně nový smysl. Smysl, který naše Duše dobře zná, ale my ji často neslyšíme.

A najednou mě To napadlo

Často mi píšete své příběhy a hledáme spolu cestu skrze sílu léčivých minerálů. V mysli jsem si procházela svou cestu a přemýšlela, co mi opravdu pomohlo a stále pomáhá. A odpověď byla snazší, než se zdálo. Byla to Víra. Víra v sebe sama, ve svou vnitřní sílu, v sílu svého těla a sílu své mysli. Víra v něco víc, než pouhým okem vidíme. Všichni ji v sobě máme a pokud to nedovolíme, nikdo nám ji nemůže vzít. A to je na ní tak krásné, tak silné a tak uklidňující. Věřit můžeme všichni a v cokoli jen chceme. A tak vznikla kolekce…

Věřím. Jméno, které nese nová kolekce inspirovaná vnitřní silou, kterou v sobě všichni máme, jen na ni občas zapomínáme.

Šperky z této kolekce jsou silnými talismany, které vám budou každý den připomínat tuto neobyčejnou schopnost. Mým záměrem je, aby se staly vašimi průvodci na cestě za zdravím těla i duše. Aby byly vašimi společníky, ochránci a amulety, do kterých vložíte svůj vlastní záměr a svá vlastní přání.

Charitativní kolekce Věřím - 80 Kč z každého prodaného kusu poputuje na pomoc

Propojení se Svazem tělesně postižených

Kolekce Věřím začala pomalu dostávat obrysy v mých myšlenkách a najednou jsem si vzpomněla na to krásné ručně vyráběné přáníčko, které mi přišlo na Vánoce ze Svazu tělesně postižených. A najednou to bylo jasné. Věřím je přece myšlenka, která nás všechny propojuje a která může pomáhat. Pomáhat tak, jako slečna Lucka a další lidé v neziskových organizacích, kteří svou práci berou jako skutečné poslání. Hned jsem zasedla za počítač a napsala jsem Lucce svou myšlenku, kterou s nadšením přijala…

A díky tomu je mi ctí vám představit nejen novou neobyčejnou kolekci Věřím, ale také krásnou spolupráci právě se Svazem tělesně postižených.

Kolekce Věřím tak bude zasvěcena nejen našim vlastním záměrům a přáním, ale také pomoci ostatním.

80 Kč z každého prodaného náramku z kolekce Věřím poputuje na pomoc právě do Svazu tělesně postižených.

Lucku jsem také poprosila, aby pro vás sepsala článek, kterým by vám přiblížila dění a náplň takové práce v neziskovce. Vzniklo tak krásné povídání, které si můžete přečíst přímo tady a nahlédnout tak za oponu s námi.

A to pořád není všechno. 🙂 Věřím, že díky krásné odezvě na tento nápad se postupně z kolekce Věřím stane celý projekt, do kterého se zapojí také další autoři a organizace. Snad se vám to bude líbit a budu moc ráda, když se rozhodnete kolekci Věřím podpořit. Ať už to bude výběrem některého z náramků z kolekce Věřím, sdílením myšlenky a nebo přečtením článku od Lucky. Všechno se počítá! 🙂

Vaše Judit (Ate)Lyerová a Svaz tělesně postižených

Svaz tělesně postižených - tvoření_02

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *