Dřevo a jeho vibrační energie

Dřevo je Matka Příroda a dechberoucí síla. Stromy jsou posvátným zdrojem života, energie a harmonického spojení. Nekonečné nebe nad námi, náš svět a Země, ze které vše pramení. Koruna, kmen, kořeny. Zrození, život, smrt. Rodina, víra, láska. Stromy jsou místem rituálů, obřadů a modliteb. Jsou symbolem nesmrtelnosti, koloběhu života a lásky ke všemu živému. Stromy jsou Život.

Dřevo wenge pochází z tropického stromu Millettia Laurentiis, který roste v západní Africe. Tamní domorodé kmeny vyrábějí z tohoto dřeva obřadní masky a sošky bohů, které jsou součástí zaklínacích obřadů po tisíce let.

Mahagonové dřevo pochází ze stromů rodu Swietenia, které rostou ve střední a jižní Americe. Přímo pod kůrou je dřevo světlejší a typické tmavě hnědé dřevo se nachází až o několik centimetrů hlouběji. Tento pravý mahagon patří k nejvíce ceněným typům dřeva pro svou krásnou barvu a vysoký lesk.

Santalové dřevo pochází ze stromů rodu Santalum a je specifické svou krásnou vůní, díky které je hojně využíváno v aromaterapii, při náboženských obřadech, meditacích a rituálním vykuřování prostoru. Pro účely vykuřování je vhodnější červené santalové dřevo, zatímco pro aromaterapii je ideální dřevo bílé v podobě éterických olejů. V duchovním léčení má použití tohoto dřeva při aromaterapii nebo rituálech blahodárné účinky na psychiku, koncentraci a relaxaci. Odstraňuje úzkost, zmírňuje bolesti hlavy a má protizánětlivé i dezinfekční účinky.

Zkamenělé dřevo je velmi vzácné a pochází z miliony let starých stromů a rostlin, které se vlivem permineralizace přeměnily v kámen.