Původní lapače snů
Původní lapače snů vyráběné indiánskými kmeny byly tvořeny z vrbových proutků, větviček a zvířecích šlach či rostlin. Některé lapače měly ve středu sítě otvor, kudy mělo odcházet vše zlé. Zdobily se korálky, pírky i nejrůznějšími osobními amulety a poté se zavěšovaly nad kolébku dítěte či postel jako ochrana před nočními můrami. Říká se, že historie lapače snů započala mezi domorodými kmeny Lakota, Chippewa a zejména Ojibway, kde se vyprávěly příběhy o mocné a moudré Pavoučí ženě, jež ochraňuje všechny děti a lidi na zemi. Tento příběh má mnoho podob a každý kmen má svůj vlastní výklad tohoto příběhu a s ním spojený vzhled lapače snů.
Staré indiánské legendy
Příběh o staré ženě a moudrém pavoukovi
Jeden z příběhů vypráví o staré ženě, která celé dny sledovala pavouka pletoucího síť poblíž její postele. Když přišel její vnuk, chtěl pavouka zabít, ale ona ho zastavila. Pavouk staré ženě poděkoval za záchranu života a naučil ji plést síť. O síti pravil, že zachytí všechny zlé sny a jen ty dobré pustí do duše.
Příběh o duchovním vůdci a jeho vizi
Další příběh vypráví o duchovním vůdci Lakota, který se ve své vizi setkal s podvodným duchem jménem Iktomi v podobě pavouka. Iktomi s ním vedla dlouhý rozhovor o koloběhu života a u toho pletla síť. Nakonec mu tuto síť předala a řekla, že pomůže lidem dosáhnout cílů a ochrání je. Lakota síť přinesl svému lidu a mnozí si jej pověsili nad postel jako talisman ochrany i budoucnosti.
Příběh o Pavoučí ženě Asibikaashi
Asi nejznámější příběh z kmene Ojibway vypráví o Pavoučí ženě jménem Asibikaashi, která přinesla lidem Slunce. Skláněla se nad dětskými postýlkami a ochraňovala všechny členy kmene, zatímco tkala pavučinu, ve které dokázala zachytit vše zlé a to spálit s prvními paprsky Slunce. Když se kmen začal rozšiřovat do vzdálenějších koutů Ameriky, nemohla už Asibikaashi ochraňovat všechny a tak začaly ženy plést tyto pavoučí sítě do posvátných kruhů, aby ochránily svůj kmen i tam, kam síla pavoučí ženy nedosáhne.
Správné umístění lapače snů
Lapač snů je ze své podstaty nejčastěji umisťován tam, kde spíme nebo odpočíváme. Je ale zcela na nás, jakou místnost nebo prostor pro něj nakonec vybereme. Důležitá je naše intuice a cit.
• Pro uklidnění mysli před spánkem a ochranu duše proti zlým snům a nočním můrám zavěsíme lapač přímo nad postel nebo stěnu za postelí.
• Pro harmonizaci a energetické prozáření prostoru vybereme místo na stěně.
• Pro odstranění starých negativních energií a očistu místnosti jej zavěsíme ke stropu do středu pokoje.
• Pro udržení nové pozitivní energie umístíme lapač snů do okna.
• Pro napojení se na vnitřní Já vybereme místo, které nám slouží k odpočinku nebo meditaci.
Tak to bylo povídání o magických talismanech noci a já věřím, že vás naprosto učarovalo. Teď už nezbývá nic jiného než se vydat vybrat si ten pravý lapač slunce pro vás.