Vibrační energie a význam barev

Vibrační energie a význam barev

Milí moji,

na oslavu barevného podzimu vám s radostí představuji nový vzhled vaší nejoblíbenější kolekce svíček Barvy života. Pracovala jsem na nich několik měsíců, aby byly ještě krásnější, ještě voňavější a ještě více propojené s vibrační energií a významem barev. A právě proto jsem připravila dnešní povídání, ve kterém se zaměříme právě na význam barev. Protože nejen minerální kameny, ale také barvy k nám promlouvají svou neviditelnou energií, která nám může mnohé napovědět… Doufám, že se těšíte a jste zvědaví, protože jdeme na to. 🙂

Barvy ovlivňují celý náš život

Barvy jsou všude kolem nás. Od chvíle, kdy je začneme rozeznávat a učit se jejich názvy. Od našich prvních dětských malůvek. Od doby, kdy jsme si chtěli vymalovat první pokoj podle svých představ. Barvy nás obklopují celý život a vůbec nikdo se tomu nediví. Díváme se na rudý západ Slunce, oranžově zbarvené podzimní listí i dokonale modré nebe a cítíme nevysvětlitelné vibrace. Vybíráme si barvu oblečení, barvu auta i barvu hrnečku na kávu. Přemýšlíme ale někdy nad tím proč? Proč cítíme to co cítíme, proč jsme sáhli zrovna po svetru ve žluté, proč se nám líbí vínové povlečení a proč ve svém prostředí nenajdeme barvu, kterou „nemáme rádi“?. Přemýšlíme někdy nad tím, proč v nás modrá vyvolává pocit klidu ale i chladu? Proč nosíme rádi černou? A proč zelená uklidňuje? Mohli bychom hledat racionální vysvětlení a všechny tyhle otázky vyřešit větou ,,To je otázka vkusu.“ Ale je tomu opravdu tak? A není náhodou „otázka vkusu“ také ovlivněna (pod)vědomou intuicí, která spojuje náš výběr s pocity, které máme u té nebo oné barvy?

Vibrační energie a význam barev

Symbolika a význam barev spočívá v jejich schopnosti ovlivňovat naše pocity. Tyto jemné vibrace, které v nás mohou barvy rozproudit můžeme vnímat jak vědomě a pracovat tak s nimi, tak i nevědomě či (pod)vědomě. Barvy a jejich význam jsou součástí psychologie i náboženství, jsou spojovány s emocemi i náladami a dokonce jsou přiřazovány bohům, hvězdám i znamením. Vnímání barev je ale velmi osobní a proto je vnímáme často zcela odlišně. Někteří se rádi obklopují zářivými barvami a jiní zase klidnými či tmavými. To vše se děje na základě našeho vnitřního rozpoložení, životního období nebo momentální nálady.

Naše vnímání barev se během života mění a to, jakými barvami se obklopujeme tady a teď odráží naše přítomné vnímání. Proto můžeme cítit, že se na podzim obklopujeme teplejšími barvami a v zimě nepotkáme téměř nikoho v barevném oblečení. Proto můžeme vnímat potřebu vymalovat pokoj jinou barvou než před lety a chuť vyměnit šatník. Když jsem začala vědomě pátrat po mém osobním vnímání barev, uvědomila jsem si několik svých životních období. Když jsem byla dítě, milovala jsem žlutou a oranžovou, v dospívání jsem tyhle barvy nemohla vystát a neuměla jsem si představit, že si obléknu něco co není modré nebo černé. A po letech vidím, že většina černé je pryč a opět vnímám potřebu oblékat si žlutou, protože se v ní cítím vesele, silně a svobodně. Moje potřeba vrátit se ke žluté přišla po mém nejnáročnějším období v životě a věřím, že to nebyla náhoda. 🙂

Barvy na nás působí a vyprávějí náš životní příběh. V každé kultuře a náboženství mají jiný význam. V každém z nás vyvolávají jiné pocity. Barvy rostou s námi a my s nimi.

Pojďme si tedy povědět pár slov o každé z nich a možná objevíte skrytý smysl své náklonnosti k dané barvě. 🙂

Bílá barva

Bílá barva symbolizuje čistotu, nevinnost, znovuzrození a osvícení. Spojuje s vyšší vědomím a neviditelným světem andělů a duchovních průvodců. Je barvou světla, pravdy, inspirace, upřímnosti, spravedlnosti a nových začátků. Má hojivou sílu, ochraňuje před negativními energiemi a usnadňuje napojení na magické přírodní síly. Nese v sobě hlubokou moudrost a kouzelnou moc. Bílá sama o sobě není barvou, ale celým spektrem, čímž symbolizuje vše očím skryté.

Béžová barva

Béžová barva je spojením bílé a hnědé, proto nese jejich vlastnosti. Je barvou uzemnění, uklidnění a vnímavosti v kombinaci s čistotou, nevinností a moudrostí. Prolíná se v ní vnitřní klid a prosperita země i duchovní energie a hojivá síla. Podporuje upřímnost a sebevyjádření i spojení s neviditelným světem andělů a duchovna.

Černá barva

Černá barva symbolizuje magii, dualitu a propojení dvou částí v jeden celek. Z temnoty a tmy se rodí světlo a jedině z chaosu může vzniknout nové. Je barvou absolutna, otevřené a opravdové upřímnosti a pochopení podstaty. Má sílu uzavírat minulost, projít ztrátami, vyřešit vše staré a otevřít se novému.

Červená barva

Červená barva symbolizuje vášeň, otevřenost, sebevědomí, energii a chuť žít naplno. Je barvou kořenové čakry, emocí, romantiky a temperamentu. Podporuje proudění energie, pomáhá překonávat strach a probouzí v nás odvahu i spontánnost. Stimuluje sexuální energii, pomáhá k upevnění mezilidských vztahů a má regenerační vliv na naši mysl.

Fialová barva

Fialová barva symbolizuje magii, duchovno a spiritualitu. Je barvou korunní čakry, mystiky a tajemna. Její vibrace ovlivňují šestý smysl, podporují meditaci a rozvíjejí magické schopnosti. Pomáhá rozptýlit negativní energie, zlé myšlenky a úzkost. Má sílu očistit duši a probudit v nás fantazii.

Hnědá barva

Hnědá barva symbolizuje uzemnění, uklidnění a vnímavost. Je barvou Země, vnitřního klidu a ochrany. Podporuje upřímnost i sebevyjádření a pomáhá do našeho života vnést úspěch v podnikání, zaměstnání i studiu. Hnědá nemá ráda přetvářku a učí nás stát nohama pevně na zemi, pokud žijeme v přílišných iluzích. Pomáhá k napojení na zemskou energii.

Modrá barva

Modrá barva symbolizuje nekonečno a nadpřirozeno. Je barvou oceánů i nebe a představuje božskou moudrost, ochranu, zdraví a trpělivost. Rezonuje s emocemi, důvěrou, věrností a city. Dokáže očistit duši a inspirovat k uvědomění pravdy a odpuštění. Je zdrojem inspirace, vědomí a esoterického cítění. Zklidňuje nervozitu, léčí duševní traumata a zlepšuje komunikaci. Světle modrá barva má léčivou energii a je barvou krční čakry. Tmavě modrá je barvou moudrosti, inspirace a rozšíření duchovního vědomí. Je také barvou čakry třetí oko.

Mosazná barva

Mosazná barva je spojením zlaté a hnědé, proto nese jejich vlastnosti. Je barvou uzemnění, uklidnění a vnímavosti v kombinaci s božskou silou, Sluncem a prosperitou. Prolíná se v ní vnitřní klid a hojnost země i sluneční energie a štěstí. Podporuje upřímnost a sebevyjádření i spojení s duchovním světem a osobní silou.

Oranžová barva

Oranžová barva symbolizuje optimismus, sexualitu i životní harmonii a je barvou sakrální čakry. Napomáhá ke zklidnění a snadnému zvládání náročných situací, obrací pozornost na naše pocity a vnitřní Já. Podporuje soustředění, prohlubuje vztahy a zlepšuje komunikaci. Je barvou radosti i optimismu a pomáhá při vyčerpání.

Růžová barva

Růžová barva symbolizuje lásku, něhu, jemnost a něžnost. Pomáhá objevit duchovní cestu a udržuje pevné vztahy v rodině i mezi přáteli. Je barvou moudrosti, důvěry, mládí, harmonie a také vnitřního klidu. Má sílu léčit dávná zranění a dojít ke smíření a objevení kompromisu. Rozvíjí vcítění, intuici a magické schopnosti.

Stříbrná barva

Stříbrná barva symbolizuje hojnost, ochranu a meditaci. Je barvou Měsíce, jasnovidectví, astrálního cestování a bohyní. Odstraňuje negativní síly, zajišťuje hojnost a chrání proti zlu. Pomáhá nám rozvíjet duchovní vědomí, cítění a intuici. Souvisí s ženskou energií, cykličností a koloběhem života.

Šedá barva

Šedá barva symbolizuje neutralitu a tajemství mezi dnem a nocí. Nachází se na magickém prahu mezi dvěma světy a je barvou moudrosti i neviditelnosti. Díky tomu nám pomáhá uniknout před negativními energiemi a zlými silami, které by nás mohly ovládnout.

Vínová barva

Vínová barva symbolizuje vášeň, otevřenost, sebevědomí, energii a chuť žít naplno. Je barvou kořenové čakry, emocí, romantiky a temperamentu. Podporuje proudění energie, pomáhá překonávat strach a probouzí v nás odvahu i spontánnost. Stimuluje sexuální energii, pomáhá k upevnění mezilidských vztahů a má regenerační vliv na naši mysl.

Tyrkysová barva

Tyrkysová barva symbolizuje nekonečno a nadpřirozeno. Je barvou oceánů i nebe a představuje božskou moudrost, ochranu, zdraví a trpělivost. Rezonuje s emocemi, důvěrou, věrností a city. Dokáže očistit duši a inspirovat k uvědomění pravdy a odpuštění. Je zdrojem inspirace, vědomí a esoterického cítění. Zklidňuje nervozitu, léčí duševní traumata a zlepšuje komunikaci. Světle modrá barva má léčivou energii a je barvou krční čakry.

Zelená barva

Zelená barva symbolizuje zdraví, rovnováhu, regeneraci, plodnost a především přírodu. Je barvou srdeční čakry, harmonie, naděje a klidu. Vnáší do našeho života lásku a učí nás ji také přijímat. Podporuje soustředění, vnáší chuť do života, posiluje a dává nám pocit bezpečí. Dokáže zklidnit napětí, uvolnit úzkost a rozvíjet kreativní myšlení. Zelená je barva rituálů hojnosti, štěstí a tvoření úspěšné budoucnosti.

Zlatá barva

Zlatá barva symbolizuje božskou sílu, intuici a nekonečnou moudrost. Vede nás k hlubokému pochopení všeho, co je nadsmyslové a pomáhá nám napojit se na duchovní svět. Je barvou Slunce, rituálů a vyššího Já. Vnáší do našeho života štěstí a prosperitu. Podporuje osobní sílu, očišťuje auru a napomáhá nám k finančnímu zabezpečení.

Žlutá barva

Žlutá barva symbolizuje vznešenost, mysl, laskavost a nekonečnou víru v nové začátky. Pomáhá zvyšovat sebevědomí, zlepšuje komunikaci a inspiruje k pozitivnímu myšlení. Je barvou čakry solar plexus, světla, zlata, Slunce i ohně a nese v sobě pravdu. Má sílu probouzet v nás tvořivost a odhodlání ke změnám. Rozvíjí intuici i bystrost a nabádá nás k poznávání nového. Vyrovnává emoce a uklidňuje.

Barvy života

Jedinečná barevná edice přírodních sójových svíček inspirovaná barvami a energií života. Objevíte devět zářivých barev života a s každou z nich vejdete do vlastní kouzelné říše (sebe)poznání. Devět smyslných kompozicí těch nejkrásnějších vůní, které vás naladí na vnímání vašeho vnitřního Já a otevřou tak cestu k duchovnímu srdci. Devět barev, které k nám promlouvají bez jediného slova a přesto tak hlasitě… Životní energie. Něžnost. Optimismus. Klidná mysl. Dary života. Duchovno. Mystická. Čarodějka. Čakrová. To jsou Barvy života. Mění se. My se měníme. Tak které právě teď volají vás?

Celou kolekci svíček Barvy života najdete na e-shopu a já už se moc těším, které barvy budou ty vaše.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *