Proč to stojí “tolik”? Aneb jak je to s férovými cenami

Dnes bych ráda napsala pár řádků, které budou mnohé z vás zajímat a možná, že některým zodpovím „otázku“, kterou jste se báli vyslovit. Otázku, která může být pro mnohé nepříjemná, ale já jsem se ji naučila brát jako cestu k vám. Cestu, skrze níž vám přiblížím jak vlastně moje tvorba vypadá a jak se snažím každému kusu vdechnout Život.

A ta nevyslovená otázka zní: Proč to stojí tolik?

Tahle otázka nejčastěji přichází na trzích, kde si s vámi moc ráda povídám o mé tvorbě a o všem, co k ní patří. O jejích významech a smyslech pro mě i pro vás. Mnoho z vás se zamnou vrací, ať už osobně nebo skrze můj milý AteLyer, a to pro mě opravdu moc znamená. Za ty roky tvoření jste mi řekli a napsali mnoho krásných vět, které mi dodaly sílu a energii pro tvorbu i pro život. A právě jedním z podnětů pro tento článek byla překrásná reakce milé paní Hanky.

„…dnes jsem si vyzvedla náramek, který jsem si u Vás objednala a prostě nemám slov!!! Samozřejmě mám už více náramků od různých prodejců, ale tento je nejkrásnější!!! Opravdu je dokonalý, jsem naprosto nadšená. 🙂 A moc děkuji za nádhernou záložku, moc potěšila. Určitě můžu dnes říct, že tento od Vás můj první náramek nebyl určitě poslední!! Je úžasný a moc ráda ho budu nosit. Ještě jednou moc děkuji!!!! Zpočátku jsem váhala, i ta cena se mi zdála vyšší, ale dnes ji naprosto chápu. Není potřeba hromada nekvalitních náramků, ale stačí jen několik, ale kvalitních a prostě stojí trošku víc. Prostě nádhera. Zdraví Hanka“

Vím, že pro mnohé z vás jsou moje šperky dražší než u ostatních výrobců a právě pro všechny, kteří mojí tvorbu ještě neznají a přemýšlí „Proč?“ jsem napsala tento článek. Článek, který vás přenese do světa mého tvoření. 🙂

Vše začíná v srdci a pokračuje pod mýma rukama

Příroda, malování a minerály ke mě promlouvaly už od dětství, kdy jsme s dědou chodili do lesa uklízet odpadky a kreslili plány „Kančího údolí“. Každá cesta na Karlštejn skončila v podhradí v malém obchůdku s krystaly, kde jsme s tátou šmejdili ve snaze najít kamínek, který v domácí vitrínce ještě nemáme. Příroda mě uklidňovala a tak jsem se vrátila zpět do dětství. Ke Karlštejnu, k malování, k přírodě a ke svému Já. Minerály vybírám srdcem a nechávám promlouvat jejich krásu samu za sebe. Proto nepočítám, proto není moje tvorba „souměrná“ a „matematická“, proto náramky vypadají „jinak“. Protože nikdo z nás není souměrný a stejný. Protože všichni jsme jedineční a máme svou vlastní duši.

Nevšední kombinace nevšedních materiálů

Když tvořím, věřím své intuici a vše kombinuji tak jak srdce oku říká. A protože jsem detailista, někdy je to pořádný oříšek. Každý kus vyrábím z těch nejkvalitnějších materiálů, které pečlivě vybírám od ověřených dodavatelů. Objevováním nových a zajímavých komponentů trávím celé dny. Protože tam všechno začíná. Šperky tvořím z minerálních i lávových kamenů, pravých perel i vzácných dřevin a rudrakshi. Kombinuji nevšední a vzácné kameny, černé perly, polodrahokamy, dřevo tulsi i broušené minerály a drúzy. A pak už jen nechávám promlouvat sílu kamenů skrze intuici a cit.

Každý kus je originál vyrobený jen jednou jedinkrát

Každý šperk tvořím podle vlastního návrhu, a to pouze jednou jedinkrát. Vybíráte tak jedinečný originál, který je na celém světě pouze jeden a jen a jen váš. A právě v tom je ten největší oříšek pracnosti. Každý šperk samostatně vyrábím, fotím a dávám na web s pořádným popisem, abyste měli pocit jako když jej držíte v rukou. Každý náramek, náhrdelník, náušnice nebo klíčenka jsou také součástí malé kolekce s vlastním názvem a významem. O smyslu a síle každého šperku si můžete přečíst jak v popisu, tak v malé visačce, kterou přikládám ke každému kousku.

Pečlivě až do posledního detailu

Šperky zasílám v dárkovém balení, na kterém si dávám záležet. Proto ho taky pořád měním, ladím a dodělávám. Takže když k vám výrobky dorazí, s balením pro vaše blízké už si nemusíte dělat hlavu. Vše je hotovo. A na vás uvnitř balíčku čeká drobný dáreček z mé dílny.

Protože sama vím, jak krásné je rozbalovat balíček, který je plný opravdových originálů. Od někoho, kdo do něj vložil kus svého Já. A právě o to se snažím.

Vím, že je těžké si ve světě velké konkurence vybrat. Ale věřím, že když se na chvíli zastavíme a podíváme se pod povrch, uvidíme To. Uvidíme příběh. Dotek skutečné ruky. Jedinečnost a rozdíl. A pak zjistíme, že trochu vyšší cena je jen malá Cena za to všechno, co nám každý skutečný a poctivý člověk dává. Ať už jde o pána, který nám prodává zeleninu ze zahrádky, paní co doma šije hračky nebo snílka, který vyrábí šperky.

Děkuji vám z celého srdce.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

2 replies
 1. Eva Rádlová
  Eva Rádlová says:

  Milá Judito,
  prošla jsem celou Vaši tvorbu i Váš příběh a moc mi to dnes po ránu zvedlo náladu. Nějak se Vám povedlo, ze se po těžké době zase na něco těším – tedy až si objednám nějaký Váš skvůstek. Děláte krásné a milé věci. Za tu péči, kterou tomu věnujete Vàm dekuji. Krásný den, fanynka Eva?

  Odpovědět
  • Judit (Ate)Lyerová
   Judit (Ate)Lyerová says:

   Evičko, váš komentář mi tu úplně zapadl! Mockrát děkuji za vaše krásná slova, moc si toho vážím a zdravím vás! Judit

   Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *