Občas se mě ptáte na nejrůznější věci a ty nejčastější jsem se pro vás rozhodla sepsat.

Proč to stojí “tolik”?

Hned z kraje bych ráda začala “dotazem”, který mnoho lidí vysloví a mnoho lidí ne. Určitě ale některé napadne. 🙂 Možná jste si všimli, že mé šperky jsou o něco dražší, než je tomu u ostatních výrobců. Někteří z vás si o mé tvorbě přečetli a tak už vědí proč. Pro ostatní jsem sepsala malé shrnutí.

Každý kus je naprostý originál vyrobený jen jednou

• Každý šperk vyrábím s tou největší pečlivostí a láskou z nejkvalitnějších materiálů, které si osobně vybírám od ověřených dodavatelů. Kombinuji pravé minerály, dřeviny i vzácné polodrahokamy, rudrakshu, přírodní perly, lávu i broušené kameny.

• Vše tvořím intuitivně a vznikají tak naprosto jedinečné kombinace, kterým dávám jména i příběhy.

• Každý kus je naprostý originál vyrobený jen jednou. Žádný návrh nikdy neopakuji a tak si můžete být jisti, že vybíráte šperk, který je na celém světě pouze jeden a jen a jen váš.

• Každý kus je autorský a je součástí malé limitované kolekce. Je opatřen svou vlastní visačkou s příběhem i povídáním o daných kamenech a je zabalen v dárkovém balení.

K vytvoření každého originálu vede dlouhá cesta.

• Vše začíná nápadem a výběrem/nákupem materiálu, který musí být opravdu kvalitní.

• Pak přichází na řadu mé zamilované tvoření a kombinování, aby bylo oko i srdce spokojené. Patří k tomu i pečlivé zakončování, vázání uzlíků či lepení.

• Když je vše dotvořeno, nastává čas focení. Každý kousek pečlivě naaranžuji a vyfotím hned několikrát. To abych měla jistotu, že fotky budou opravdu povedené. Nejdříve probíhá produktové focení a následuje takzvané image focení. To jsou ty krásné fotky, kde je naaranžováno více kusů najednou.

• Když dofotím, všechny fotky musím projít, promazat a vybrat ty nejlepší, které budou daný kousek prezentovat na e-shopu. Každou z vybraných fotek ořezávám a lehce upravuji v grafickém programu tak, aby byly barvy opravdu reálné a vy jste naprosto přesně věděli, jak bude šperk vypadat, až rozbalíte svůj balíček. Každá fotka dostane také své jméno s číselným kódem, který zastupuje daný kus a nakonec se všechny fotky hromadně zmenší na menší velikost vhodnou pro e-shop.

• Perfektně připravené fotky jsou základem pro vložení produktů na e-shop. Každý šperk je naprostý originál a tak má každý svou vlastní stránku. To znamená vlastní popis, složení a význam minerálů i komponentů.

• Když jsou všechny nové kousky na e-shopu, přichází na řadu propagace. Připravím bannery a fotky na úvodní stránku webu i sociální sítě. Připravím newslettery a texty, které vám dělají radost při otevření emailu. Mezi celým procesem výběru materiálu, tvoření a vkládání na e-shop dávám také průběžně vědět o dění v dílničce na Instagramu. To abyste věděli, na co se můžete těšit.

• Poté, co je všechno výše hotové, dostane každý kus svou autorskou visačku. To znamená, že je vytvářím v grafickém programu, přepisuji, popisuji a nakonec tisknu, stříhám, dírkuji a ručně vážu na každý výrobek. Teprve teď mohu šperky zatřídit do bedýnky, kde vyčkávají na svůj nový domov.

• Nejradostnější část toho všeho? Když se vám výrobky líbí a podpoříte mé tvoření svou objednávkou. To skáču radostí dva metry vysoko a píšu vám děkovné emaily. Každý ručně a s láskou. A pak? Balím, dávám vše do dárkových pytlíčků s logem, vyrábím a přibaluji dárečky k objednávce, lepím, zdobím a nosím na poštu či Zásilkovnu.

• A nakonec? Píšete mi krásná slova a radujete se z otevřeného balíčku. A to skáču 10 metrů vysoko a utíkám tvořit další nové kousky, protože nejkrásnější je, když se radost násobí a vy se ke mě vracíte pro nové a nové originály.

Opravdu vše vyrábíte sama?

Ano. Naprosto všechny výrobky tvořím sama. Samozřejmě ale netvořím komponenty. Továrnu na broušení minerálů a odlévání kovů nemám. 🙂

Jsou minerály pravé?

Ano. Všechny minerály vybírám osobně a pouze od ověřených dodavatelů. Z 99% procent pracuji s pravými minerálními kameny, tedy polodrahokamy. Z 1% můžete u mě najít použití syntetických minerálních kamenů, tedy uměle vyrobených. Jedná se o syntetický sluneční kámen alias avanturín, který najdete například v kolekci Magie nebo Čakry. Je tak krásný, že jsem mu zkrátka nemohla odolat i přesto, že je syntetický.

Můžu si svou objednávku vyzvednout i osobně?

Ano, můžete a to na adrese Radlická 14, Praha 5. Osobní odběr je možný při předchozí domluvě a pouze při platbě předem na účet. Osobní odběr je možný cca 2x týdně.

Za jak dlouho můžu očekávat svůj balíček?

Balíčky odesílám nejpozději do 2 dnů od přijetí objednávky (při platbě na dobírku), nebo přijetí platby na účet (při platbě předem). Balíček tak můžete očekávat do 2 až 5 pracovních dnů od objednání nebo přijetí platby na můj účet. Vše o platbě a dopravě najdete zde.

Jaké doručení je nejrychlejší?

Nejrychlejší je Zásilkovna, váš balíček je běžně do druhého dne od odeslání připraven na výdejním místě. Pokud hodně spěcháte, napište informaci do poznámky a já zvolím expresní zaslání některým z kurýrů, o ceně vás budu informovat obratem.

Je možné zaslání do zahraničí?

Samozřejmě, Slovensko je běžně v nabídce a další země můžu klidně zařídit. Stačí mi napsat. Těším se!

Máte také kamennou prodejnu?

Svou kamennou prodejnu zatím nemám. Dodávám ale své výrobky do několika autorských prodejen, kde můžete vybírat osobně a udělat tak radost sobě a podpořit lokální obchůdky. Aktuální seznam prodejen najdete zde.

Jak vybrat správný šperk, musí to být podle znamení?

Tak na toto téma jsem napsala celý článek, který vám určitě pomůže. Najdete ho přímo tady. Pokud si ani tak nebudete vědět rady, ozvěte se mi a společně vybereme ten nejlepší. Nejdůležitější je ale vždy naslouchat své intuici a vybírat podle znamení není nutné. 🙂

Můžete mi poslat popis šperku, který jsem si vybral(a)?

Na každém šperku a dalších výrobcích najdete vždy ozdobnou visačku s popisem a významem vámi vybraného originálu. Uvnitř najdete nejen popis minerálů, které se na vašem šperku nacházejí, ale také krátké povídání o tvorbě. Další povídání o tvorbě najdete na letáčku, který je součástí každé objednávky. Pokud máte zájem o zaslání extra dlouhého popisu, který je na e-shopu (a do visačky by se mi nevešel, napište mi a já vám zašlu jeho elektronickou verzi k vytištění.

Je možná úprava nebo zakázková tvorba?

Vaše radost je pro mě hlavní a tak jsem schopná splnit témě jakékoli tvůrčí přání. Pokud se jedná o úpravu konkrétního šperku, stačí požadavek napsat do poznámky při objednání. Pokud se jedná o zakázkovou výrobu šperku nebo nějakého jiného z mých výrobků, klidně se mi ozvěte a vše spolu vymyslíme přímo na míru.

Jakou velikost náramku zvolit?

I přesto, že jsou náramky pružné, mají určitý obvod, aby vám náramek nebyl příliš velký nebo příliš těsný. Všechny pánské i dámské náramky vyrábím na průměrný obvod zápěstí (ženy 15-16 cm, muži 18-19 cm). Pokud tedy vy nebo obdarovaný nemáte nijak výrazně slabší či silnější ruku, náramek by vám měl přesně padnout. Pokud máte jiný obvod zápěstí, stačí mi do objednávky napsat obvod zápěstí a já vše upravím přesně na míru. Kdybyste se přece jen s velikostí netrefili, kdykoli se ozvěte a já náramek dodatečně upravím.

Na čem jsou náramky navlečené?

Na tom nejpevnějším pružném (silikonovém) vlasci, který se nevytahuje, netřepí, nezpuchří a pokud nenastane nějaká záhadná nehoda, tak ani nepraská. Vše osobně testuji na sobě i celé rodině. Náramkům dáváme pořádně zabrat a za ty roky vyrábění už zkrátka vím, na co navlékat. Nemusíte se bát, že vám náramky budou praskat, vytahovat se a nebo třepit jako je tomu u některých jiných výrobců. Ručím za vaši naprostou spokojenost, protože i já jsem naprosto spokojená. 🙂 Pokud by se vám přece jen něco přihodilo, ozvěte se mi a náramek opravíme.

Co mám dělat, když mi nesedí velikost náramku, nebo se mi něco poškodí?

Napište mi nebo zavolejte. Čas od času se stává, že vám nepadne velikost náramku a nebo se něco rozbije, či poškodí. Fakturu hledat nemusíte. Stačí, když mi zavoláte nebo napíšete a domluvíme se co a jak. Vše řeším rychle a tak, abyste byly vždy spokojeni.

Mám alergii na kov, je možné šperky vyrobit s chirurgickou ocelí?

Samozřejmě, stačí úpravu napsat do poznámky při dokončování objednávky. Nebo můžete rovnou vybírat z nabídky náramků s ocelí.

Mohu s náramky do vody?

Pokud se jedná o náramky s chirurgickou ocelí, tak ano – naprosto běžně a klidně i do moře. Nic se jim nestane a budou pořád stejně krásné. Pokud máte náramky s kovem, dejte pozor na pravidelné namáčení, které může po čase vytvořit na kovu bronzovou patinu. Co se týče minerálních kamenů a dřeva, tak tam vždy záleží na druhu. Většině minerálních kamenů voda ani moře nevadí, totéž se ale nedá říci o dřevu a rudraksha semínkách, kterým voda přirozeně dodává tmavší barvu a můžou praskat. Pokud by se vám nošením náramek opotřeboval, ozvěte se mi a já jej opravím tak, aby byl krásný jako na začátku.

Jak se o šperky a jiné výrobky starat?

Šperky vám budou dělat radost dlouhé roky, pokuste se ale zamezit kontaktu s vodou, chlorem a kosmetickými přípravky, které by mohly poškodit povrch komponentů. Snažte se je sundávat vždy před mytím nádobí, koupáním i sportováním. Šperky s nerez ocelí můžete nosit neustále. Pokud chcete své šperky očistit, použijte vlhký hadřík a jemně je osušte. Rudraksha semínka i dřevo můžete pravidelně ošetřit tenkou vrstvou olivového oleje.

Dřevěné originály chraňte před dlouhodobým slunečním svitem a vodou, která dřevo přirozeně poškozuje. Očistit je můžete vlhkým hadříkem. Malovaný textil perte ručně ve vlažné vodě a bez použití chemických přípravků, nejlepší je obyčejné mýdlo. Poté jej nechte uschnout a žehlete pouze po rubové straně. Hrnečky a nádobky od svíček myjte v myčce na jemný režim nebo v ruce bez použití drsné strany houbičky.

Jak své minerální šperky očistit od negativních energií?

Na slunečním či měsíčním světle, v prameni tekoucí vody (nevhodné pro šperky s kovem, dřevem a mály) či bílou šalvějí. Já důvěřuji síle měsíčního svitu. Při úplňku nechávám očistit a znovu nabít energií všechny své minerální kameny, modlitební mály i náramky. Jejich síla je jako znovuzrozená.

Jak jsou výrobky zabalené a je možné dárkové balení?

Objednávky odesílám v pevných kartonových obálkách nebo recyklovaných krabicích. Celé balení je 100% ekologické a vaše radosti k vám dorazí jako v bavlnce. Šperky jsou balené v dárkovém balení jehož součástí je krásný lněný pytlíček s logem i visačky s významem. Uvnitř každé objednávky najdete také malý dáreček z mé dílny, vizitku a povídání o mé tvorbě.

Je možná spolupráce?

Líbí se vám moje výrobky a rádi byste je prodávali ve vaší prodejně? Nebo máte zájem o jinou tvůrčí spolupráci? Ozvěte se mi. Moc se těším!

Občas se mě ptáte na nejrůznější věci a ty nejčastější jsem se pro vás rozhodla sepsat.

Proč to stojí “tolik”?

Hned z kraje bych ráda začala “dotazem”, který mnoho lidí vysloví a mnoho lidí ne. Určitě ale některé napadne. 🙂 Možná jste si všimli, že mé šperky jsou o něco dražší, než je tomu u ostatních výrobců. Někteří z vás si o mé tvorbě přečetli a tak už vědí proč. Pro ostatní jsem sepsala malé shrnutí.

Každý kus je naprostý originál vyrobený jen jednou

• Každý šperk vyrábím s tou největší pečlivostí a láskou z nejkvalitnějších materiálů, které si osobně vybírám od ověřených dodavatelů. Kombinuji pravé minerály, dřeviny i vzácné polodrahokamy, rudrakshu, přírodní perly, lávu i broušené kameny.

• Vše tvořím intuitivně a vznikají tak naprosto jedinečné kombinace, kterým dávám jména i příběhy.

• Každý kus je naprostý originál vyrobený jen jednou. Žádný návrh nikdy neopakuji a tak si můžete být jisti, že vybíráte šperk, který je na celém světě pouze jeden a jen a jen váš.

• Každý kus je autorský a je součástí malé limitované kolekce. Je opatřen svou vlastní visačkou s příběhem i povídáním o daných kamenech a je zabalen v dárkovém balení.

K vytvoření každého originálu vede dlouhá cesta.

• Vše začíná nápadem a výběrem/nákupem materiálu, který musí být opravdu kvalitní.

• Pak přichází na řadu mé zamilované tvoření a kombinování, aby bylo oko i srdce spokojené. Patří k tomu i pečlivé zakončování, vázání uzlíků či lepení.

• Když je vše dotvořeno, nastává čas focení. Každý kousek pečlivě naaranžuji a vyfotím hned několikrát. To abych měla jistotu, že fotky budou opravdu povedené. Nejdříve probíhá produktové focení a následuje takzvané image focení. To jsou ty krásné fotky, kde je naaranžováno více kusů najednou.

• Když dofotím, všechny fotky musím projít, promazat a vybrat ty nejlepší, které budou daný kousek prezentovat na e-shopu. Každou z vybraných fotek ořezávám a lehce upravuji v grafickém programu tak, aby byly barvy opravdu reálné a vy jste naprosto přesně věděli, jak bude šperk vypadat, až rozbalíte svůj balíček. Každá fotka dostane také své jméno s číselným kódem, který zastupuje daný kus a nakonec se všechny fotky hromadně zmenší na menší velikost vhodnou pro e-shop.

• Perfektně připravené fotky jsou základem pro vložení produktů na e-shop. Každý šperk je naprostý originál a tak má každý svou vlastní stránku. To znamená vlastní popis, složení a význam minerálů i komponentů.

• Když jsou všechny nové kousky na e-shopu, přichází na řadu propagace. Připravím bannery a fotky na úvodní stránku webu i sociální sítě. Připravím newslettery a texty, které vám dělají radost při otevření emailu. Mezi celým procesem výběru materiálu, tvoření a vkládání na e-shop dávám také průběžně vědět o dění v dílničce na Instagramu. To abyste věděli, na co se můžete těšit.

• Poté, co je všechno výše hotové, dostane každý kus svou autorskou visačku. To znamená, že je vytvářím v grafickém programu, přepisuji, popisuji a nakonec tisknu, stříhám, dírkuji a ručně vážu na každý výrobek. Teprve teď mohu šperky zatřídit do bedýnky, kde vyčkávají na svůj nový domov.

• Nejradostnější část toho všeho? Když se vám výrobky líbí a podpoříte mé tvoření svou objednávkou. To skáču radostí dva metry vysoko a píšu vám děkovné emaily. Každý ručně a s láskou. A pak? Balím, dávám vše do dárkových pytlíčků s logem, vyrábím a přibaluji dárečky k objednávce, lepím, zdobím a nosím na poštu či Zásilkovnu.

• A nakonec? Píšete mi krásná slova a radujete se z otevřeného balíčku. A to skáču 10 metrů vysoko a utíkám tvořit další nové kousky, protože nejkrásnější je, když se radost násobí a vy se ke mě vracíte pro nové a nové originály.

Opravdu vše vyrábíte sama?

Ano. Naprosto všechny výrobky tvořím sama. Samozřejmě ale netvořím komponenty. Továrnu na broušení minerálů a odlévání kovů nemám. 🙂

Jsou minerály pravé?

Ano. Všechny minerály vybírám osobně a pouze od ověřených dodavatelů. Z 99% procent pracuji s pravými minerálními kameny, tedy polodrahokamy. Z 1% můžete u mě najít použití syntetických minerálních kamenů, tedy uměle vyrobených. Jedná se o syntetický sluneční kámen alias avanturín, který najdete například v kolekci Magie nebo Čakry. Je tak krásný, že jsem mu zkrátka nemohla odolat i přesto, že je syntetický.

Můžu si svou objednávku vyzvednout i osobně?

Ano, můžete a to na adrese Radlická 14, Praha 5. Osobní odběr je možný při předchozí domluvě a pouze při platbě předem na účet. Osobní odběr je možný cca 2x týdně.

Za jak dlouho můžu očekávat svůj balíček?

Balíčky odesílám nejpozději do 2 dnů od přijetí objednávky (při platbě na dobírku), nebo přijetí platby na účet (při platbě předem). Balíček tak můžete očekávat do 2 až 5 pracovních dnů od objednání nebo přijetí platby na můj účet. Vše o platbě a dopravě najdete zde.

Jaké doručení je nejrychlejší?

Nejrychlejší je Zásilkovna, váš balíček je běžně do druhého dne od odeslání připraven na výdejním místě. Pokud hodně spěcháte, napište informaci do poznámky a já zvolím expresní zaslání některým z kurýrů, o ceně vás budu informovat obratem.

Je možné zaslání do zahraničí?

Samozřejmě, Slovensko je běžně v nabídce a další země můžu klidně zařídit. Stačí mi napsat. Těším se!

Máte také kamennou prodejnu?

Svou kamennou prodejnu zatím nemám. Dodávám ale své výrobky do několika autorských prodejen, kde můžete vybírat osobně a udělat tak radost sobě a podpořit lokální obchůdky. Aktuální seznam prodejen najdete zde.

Jak vybrat správný šperk, musí to být podle znamení?

Tak na toto téma jsem napsala celý článek, který vám určitě pomůže. Najdete ho přímo tady. Pokud si ani tak nebudete vědět rady, ozvěte se mi a společně vybereme ten nejlepší. Nejdůležitější je ale vždy naslouchat své intuici a vybírat podle znamení není nutné. 🙂

Můžete mi poslat popis šperku, který jsem si vybral(a)?

Na každém šperku a dalších výrobcích najdete vždy ozdobnou visačku s popisem a významem vámi vybraného originálu. Uvnitř najdete nejen popis minerálů, které se na vašem šperku nacházejí, ale také krátké povídání o tvorbě. Další povídání o tvorbě najdete na letáčku, který je součástí každé objednávky. Pokud máte zájem o zaslání extra dlouhého popisu, který je na e-shopu (a do visačky by se mi nevešel, napište mi a já vám zašlu jeho elektronickou verzi k vytištění.

Je možná úprava nebo zakázková tvorba?

Vaše radost je pro mě hlavní a tak jsem schopná splnit témě jakékoli tvůrčí přání. Pokud se jedná o úpravu konkrétního šperku, stačí požadavek napsat do poznámky při objednání. Pokud se jedná o zakázkovou výrobu šperku nebo nějakého jiného z mých výrobků, klidně se mi ozvěte a vše spolu vymyslíme přímo na míru.

Jakou velikost náramku zvolit?

I přesto, že jsou náramky pružné, mají určitý obvod, aby vám náramek nebyl příliš velký nebo příliš těsný. Všechny pánské i dámské náramky vyrábím na průměrný obvod zápěstí (ženy 15-16 cm, muži 18-19 cm). Pokud tedy vy nebo obdarovaný nemáte nijak výrazně slabší či silnější ruku, náramek by vám měl přesně padnout. Pokud máte jiný obvod zápěstí, stačí mi do objednávky napsat obvod zápěstí a já vše upravím přesně na míru. Kdybyste se přece jen s velikostí netrefili, kdykoli se ozvěte a já náramek dodatečně upravím.

Na čem jsou náramky navlečené?

Na tom nejpevnějším pružném (silikonovém) vlasci, který se nevytahuje, netřepí, nezpuchří a pokud nenastane nějaká záhadná nehoda, tak ani nepraská. Vše osobně testuji na sobě i celé rodině. Náramkům dáváme pořádně zabrat a za ty roky vyrábění už zkrátka vím, na co navlékat. Nemusíte se bát, že vám náramky budou praskat, vytahovat se a nebo třepit jako je tomu u některých jiných výrobců. Ručím za vaši naprostou spokojenost, protože i já jsem naprosto spokojená. 🙂 Pokud by se vám přece jen něco přihodilo, ozvěte se mi a náramek opravíme.

Co mám dělat, když mi nesedí velikost náramku, nebo se mi něco poškodí?

Napište mi nebo zavolejte. Čas od času se stává, že vám nepadne velikost náramku a nebo se něco rozbije, či poškodí. Fakturu hledat nemusíte. Stačí, když mi zavoláte nebo napíšete a domluvíme se co a jak. Vše řeším rychle a tak, abyste byly vždy spokojeni.

Mám alergii na kov, je možné šperky vyrobit s chirurgickou ocelí?

Samozřejmě, stačí úpravu napsat do poznámky při dokončování objednávky. Nebo můžete rovnou vybírat z nabídky náramků s ocelí.

Mohu s náramky do vody?

Pokud se jedná o náramky s chirurgickou ocelí, tak ano – naprosto běžně a klidně i do moře. Nic se jim nestane a budou pořád stejně krásné. Pokud máte náramky s kovem, dejte pozor na pravidelné namáčení, které může po čase vytvořit na kovu bronzovou patinu. Co se týče minerálních kamenů a dřeva, tak tam vždy záleží na druhu. Většině minerálních kamenů voda ani moře nevadí, totéž se ale nedá říci o dřevu a rudraksha semínkách, kterým voda přirozeně dodává tmavší barvu a můžou praskat. Pokud by se vám nošením náramek opotřeboval, ozvěte se mi a já jej opravím tak, aby byl krásný jako na začátku.

Jak se o šperky a jiné výrobky starat?

Šperky vám budou dělat radost dlouhé roky, pokuste se ale zamezit kontaktu s vodou, chlorem a kosmetickými přípravky, které by mohly poškodit povrch komponentů. Snažte se je sundávat vždy před mytím nádobí, koupáním i sportováním. Šperky s nerez ocelí můžete nosit neustále. Pokud chcete své šperky očistit, použijte vlhký hadřík a jemně je osušte. Rudraksha semínka i dřevo můžete pravidelně ošetřit tenkou vrstvou olivového oleje.

Dřevěné originály chraňte před dlouhodobým slunečním svitem a vodou, která dřevo přirozeně poškozuje. Očistit je můžete vlhkým hadříkem. Malovaný textil perte ručně ve vlažné vodě a bez použití chemických přípravků, nejlepší je obyčejné mýdlo. Poté jej nechte uschnout a žehlete pouze po rubové straně. Hrnečky a nádobky od svíček myjte v myčce na jemný režim nebo v ruce bez použití drsné strany houbičky.

Jak své minerální šperky očistit od negativních energií?

Na slunečním či měsíčním světle, v prameni tekoucí vody (nevhodné pro šperky s kovem, dřevem a mály) či bílou šalvějí. Já důvěřuji síle měsíčního svitu. Při úplňku nechávám očistit a znovu nabít energií všechny své minerální kameny, modlitební mály i náramky. Jejich síla je jako znovuzrozená.

Jak jsou výrobky zabalené a je možné dárkové balení?

Objednávky odesílám v pevných kartonových obálkách nebo recyklovaných krabicích. Celé balení je 100% ekologické a vaše radosti k vám dorazí jako v bavlnce. Šperky jsou balené v dárkovém balení jehož součástí je krásný lněný pytlíček s logem i visačky s významem. Uvnitř každé objednávky najdete také malý dáreček z mé dílny, vizitku a povídání o mé tvorbě.

Je možná spolupráce?

Líbí se vám moje výrobky a rádi byste je prodávali ve vaší prodejně? Nebo máte zájem o jinou tvůrčí spolupráci? Ozvěte se mi. Moc se těším!

Přihlaste se k odběru novinek ať už vám nic neuteče.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Přihlaste se k odběru novinek ať už vám nic neuteče.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.