Svíčky s dřevěnými knoty: Jak o ně pečovat? A proč si je zamilujete?

Rozkvétám, limitovaná jarní edice rozkvetlých sójových svíček s praskajícími dřevěnými knoty

Milí, konečně je tu krásná novinka, o kterou jste si dlouho říkali. Očaruje vás její rozkvetlý půvab i praskající dřevěné knoty připomínající skutečný oheň. Jmenuje se…

Dotek přírody, kolekce inspirovaná přírodou v celé své kráse

Jedinečná aromaterapeutická edice 100% přírodních sójových svíček s praskajícími dřevěnými knoty a vůní skutečné přírody. Kombinace toho nejkvalitnějšího sójového vosku se smyslnou kompozicí čistě přírodních esenciálních olejů, které jsou srdcem všech rostlin, květin i plodů. Zdobená minerálními kameny, ručně sbíranými květy, bylinkami z mé zahrady a dalšími poklady z kouzelné říše přírody. Přivoníte si k uklidňujícímu heřmánku a právě rozkvetlému jasmínu, projdete se kvetoucím pomerančovým sadem i svěžím eukalyptovým hájem, ocitnete se na levandulí posetém pobřeží i v růžových zahradách a do dlaní vezmete čerstvý rozmarýn s citronovou trávou. Ucítíte skutečnou vůni té nejčistší přírody a uslyšíte jemné zvuky praskajícího ohně, které ve vás probudí nekonečný pocit spojení s Matkou Přírodou. Díky 100% přírodnímu složení je tato edice mimořádně vhodná pro alergiky a všechny citlivé duše. Použité vůně jsou čisté extrakty z rostlin, květin i plodů a zachovávají si tak všechny své přirozené aromaterapeutické účinky.

Víčko je zdobeno mou vlastní autorskou ilustrací.

Dřevěný knot, v čem je jeho kouzlo a proč si ho zamilujete?

Dřevěné knoty jsou dalším detailem, které posouvají tvorbu přírodních svíček na ještě vyšší úroveň. Nejen svým přírodním vzhledem, ale také dalšími výhodami, které si právě představíme.

• Dřevěný knot vypadá krásně a dodává svíčce skutečný přírodní vzhled.
• Dřevěný knot při hoření jemně praská, čímž napodobuje vzhled a zvuky skutečného ohně. To je opravdu úžasné!
• Dřevěný knot hoří rovnoměrně a nádherně rozvíjí vůni vonných a esenciálních olejů.
• Teplo z dřevěného knotu je intenzivnější, díky čemuž se vosk krásně rozpouští po celé ploše svíčky. Na stěnách nádoby tak nezůstává žádný nerozpuštěný vosk, jak se to někdy stává u svíček s knotem bavlněným.
• Dřevěný knot drží perfektně ve středu, neohýbá se a ani se nenaklání ke straně jako knot bavlněný.
• Péče o dřevěný knot je velmi snadná.

Péče o dřevěný knot

Dřevěný knot při hoření příjemně praská, nádherně rozvíjí vůni a nevyžaduje příliš složitou péči. I tak je ale potřeba svíčce věnovat malou pozornost a to před každým zapálením. Jak na to?

Zásada č.1: Očištění knotu = perfektní hoření

Vždy před každým dalším zapálením svíčky jemně odstraňte z knotu vyšší ohořelou část. Díky tomu zajistíte krásný, silný a akorát vysoký plamínek. K odstranění dobře poslouží třeba pinzeta anebo také prsty. Dejte také pozor, ať neodlomíte příliš velkou část knotu.

V galerii se můžete podívat na ukázky péče o dřevěný knot.

Zásada č.2A: Doba hoření = minimální čas hoření

Abyste si užili co nejdelší čas se svou svíčkou, nechte ji hořet nejméně 1 až 2 hodiny. Tento krok je velmi důležitý, zajistí krásné hoření svíčky a rovnoměrné rozpouštění vosku bez vytváření „tunelu“, neboli ulpívání nerozpuštěného vosku na stěnách nádoby. Ideální je, když se vosk rozpustí do všech krajů nádoby a vytvoří takzvané rovnoměrné voskové „jezírko“. Pokud k tomu nedojde při prvním zapálení svíčky, nelekejte se. Je to dáno tím, že plamínek přesahuje horní okraj nádoby a nemá tak dostatečnou sílu rozpálit ji, jakmile se plamínek postupným hořením schová do nádoby, vosk se začne rozpouštět po celé ploše.

Pokud svíčku pravidelně nenecháte hořet nejméně 2 až 3 hodiny, začne se z vosku na stěnách nádoby utvářet výše zmíněný „tunel“, který ubírá svíčce na intenzitě hoření a může dusit plamínek, který potom nedostatečně hoří a nerozpouští vosk tak jak má.

Pokud se vám stane, že se začne tvořit „tunel“, nezoufejte. Svíčku zapalte, nechce rozpustit trochu vosku a ten odstraňte kovovou lžičkou, tím se k plamínku dostane více vzduchu a začne lépe hořet. Poté svíčku zabalte do alobalu, který je nehořlavý a pomůže svíčku rozehřát až do krajů nádoby. Nakonec alobal odstraňte.

Zásada č.2B: Doba hoření = maximální čas hoření

Nejdéle nechte svíčku hořet 3 až 4 hodiny. Tím zajistíte, že rozpuštěný vosk znovu zatuhne a svíčce tak výrazně prodloužíte životnost.

Zásada č.3: Kdy je svíčka vyhořelá? = bezpečnost na prvním místě

Svíčku z bezpečnostních důvodů již dále nezapalujte, pokud je ve sklenici pouze cca 0,5 až 1 cm vosku. Tím zabráníte hoření ingrediencí či prasknutí sklenice nebo minerálních kamenů, které byly doteď ukryty ve vrstvě vosku na dně. Tip: Zbylý vosk použijte do aromalampy, díky čemuž nepřijde nazmar ani jediná kapka. 🙂

Tak to jsou tři naprosto zásadní body při péči o přírodní svíčky a teď jdeme na praktické tipy, které by vás ještě mohly zajímat a také něco málo k bezpečnosti.

Vliv okolní teploty

Na hoření svíčky má vliv také okolní teplota. Pokud hořící svíčku vezmete například v zimě na terasu, vosk bude přirozeně méně tát kvůli chladné okolní teplotě. Podobný vliv může mít chladnější místnost, průvan a nebo také studená plocha, na kterou svíčku položíte, například sklo nebo kámen.

Nehoří květy, minerály a další ingredience, kterými je svíčka zdobená?

Mé svíčky jsou zdobeny květy, minerály a dalšími ingrediencemi, což vede k otázce, zdali je to bezpečné. Nebojte se, jakmile svíčku zapálíte, vosk se začne rozpouštět a všechny ingredience se postupně ponoří do vosku, kde zůstanou ukryté až do chvíle, než svíčka dohoří cca 0,5 až 1 cm nad dno. Poté je lepší ji uhasit a znovu nezapalovat viz bod výše. Pokud by se přece jen stalo, že některá z ingrediencí v průběhu začne hořet, svíčku uhaste a vyjměte daný kus pinzetou, stává se to ale velmi zřídka.

Bezpečnost na první místě aneb každá svíčka je malý oheň

Buďte opatrní při manipulaci se svíčkou, nádoba je velmi rozpálená. Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru a také v průvanu, nenechávejte ji v blízkosti hořlavých předmětů a dbejte na to, aby byla mimo dosah všetečných ručiček dětí a domácích zvířátek.

Proč vybrat sójovou svíčku z mé dílny?

• Protože je nejen krásná a voňavá, ale také uklidňující a vyrobená v souladu s přírodou.
• Protože je přírodní, ekologická a neobsahuje žádné živočišné produkty, pesticidy, herbicidy ani toxické materiály.
• Protože sójový vosk není testován na zvířatech, je biologicky odbouratelný a vydrží hořet až 2x déle než běžné parafínové svíčky.
• Protože společně podpoříme myšlenku udržitelnosti a upcyklace. Nádobka a minerální kamínky vám zůstávají napořád k dalšímu využití.
• Protože svíčka s duší je krásným dárkem pro vás i vaše blízké.
• Protože podpoříte poctivou českou výrobu, za kterou stojí jeden pár rukou, velké srdce a ještě větší sen.
• Protože radost vytvoříte hned několikrát. ?

Ekologické balení s úctou k přírodě

Svíčky zasílám v papírovém nebo recyklovaném balení. Každá svíčka je opatřena autorskou visačkou s popisem a návodem, jak o ni pečovat. Uvnitř každé objednávky najdete malý dáreček z mé dílny a povídání o mé tvorbě. Vše balím ekologicky s úctou k přírodě.

Celou kolekci svíček najdete na e-shopu

Kolekce už na vás čeká a já už se nemůžu dočkat, která bude vaší nejoblíbenější.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *