Symboly a tajemství 2: Lapače snů, tajemné amulety z indiánských příběhů

Kouzelné lapače snů s poselstvím

Milí moji,

taky poslední dny netrpělivě očekáváte příchod jara? Já už se nemůžu dočkat! Není nic krásnějšího, než kvetoucí stromy, bosé nohy v trávě, první sluneční paprsky, zpěv ptáčků a vůně jarního deště. Právě jaro je mým nejoblíbenějším ročním obdobím a proto jsem poslední týdny pracovala na pořádném jarním překvapení, které vnese novou energii do každé duše. Už tušíte?

Kouzelné lapače snů

Dlouho jsem přemýšlela, jak lapače snů ještě více zosobnit a vdechnout jim opravdový Život. Každý lapač snů je zářícím zdrojem energie, která je ukrytá v jeho podstatě a detailech, které jej utvářejí. Lapače vznikají pod mýma rukama zcela intuitivně a v naprostém klidu mé lesní dílničky plné minerálních kamenů, bylinek a vůní. Týdny, které trávím jejich tvorbou jsou pro mě významným rituálem a během tohoto procesu ke mě chodí různé myšlenky a vjemy, které poté z daného lapače vyzařují.

Každý lapač snů tvořím intuitivně, a to pouze jednou jedinkrát. Vybíráte tak jedinečný originál, který vás bude doprovázet na cestě Životem.

Ptáte se jak může lapač snů souviset s vámi?

Každý magický předmět vyzařuje energii, která nás přitahuje na základě nehmotných energií a je to intuice, která nám napovídá, co je pro nás v danou chvíli tím nejlepším. Bylinky, minerály, barvy, obrazy, vůně, talismany i energetické zářiče jako jsou lapače snů nás přitahují (pod)vědomě a přesně podle toho, co v danou chvíli hledáme, cítíme nebo potřebujeme. Lapač snů, který si vybíráte pro sebe nebo milovaného člověka tedy nikdy není vybrán náhodně, vždy jsme vedeni neviditelnou rukou intuice a vyšší moudrosti. 🙂

V této jedinečné kolekci uvidíte zářivé barvy dne i tajemství noci. Krásu padajících hvězd i energii Slunce. Ucítíte levandulová pole i čerstvě posečenou trávu. Projdete se po ovocných sadech i nekonečných plážích a uslyšíte zurčící potůčky i šumivé ticho lesa. Potopíte se do hlubin moře i své duše a po tváři vás pohladí tančící vánek Matky Přírody. Tak už víte jaké poselství na vás čeká?

A teď se vydáme po stopách tajemných příběhů a magické síly… rolujte pod galerii a dozvíte se vše o tajemné moci lapače snů.

Symbolika lapače snů a jeho magická moc

Lapač snů je prastarý indiánský amulet s neobvyklou pozitivní silou a schopností ochraňovat duši spícího člověka. Podle starých legend jsou všechny naše sny zachytávány do sítě, která leží ve středu lapače snů a působí jako filtr. Dobré sny proudí po pírkách přímo do naší duše a špatné sny jsou zachyceny v síti a spáleny s prvními paprsky Slunce. Kruh symbolizuje hranici mezi vnitřním a vnějším světem a tvar Slunce, kolem kterého leží Vesmír. Síť ve středu kruhu je mandalou symbolizující náš vlastní svět a bránící zlým silám dostat se k našemu vnitřnímu Já. Vnitřním Já je korálek, talisman nebo mušlička ležící ve středu sítě a znázorňující střed našeho bytí. Není to ale jen spánek, při kterém nás lapače snů ochraňují. Svými silami dokážou harmonizovat nejen naši duši, ale také prostor, ve kterém se nacházejí. Při zavěšení tvoří magické pole ochrany a zářící zdroj energie. Proto jsou nejen oblíbeným doplňkem ložnic a dětských pokojíčků, ale také oslav a přírodních svateb.

Původní lapače snů

Původní lapače snů vyráběné indiánskými kmeny byly tvořeny z vrbových proutků, větviček a zvířecích šlach či rostlin. Některé lapače měly ve středu sítě otvor, kudy mělo odcházet vše zlé. Zdobily se korálky, pírky i nejrůznějšími osobními amulety a poté se zavěšovaly nad kolébku dítěte či postel jako ochrana před nočními můrami. Říká se, že historie lapače snů započala mezi domorodými kmeny Lakota, Chippewa a zejména Ojibway, kde se vyprávěly příběhy o mocné a moudré Pavoučí ženě, jež ochraňuje všechny děti a lidi na zemi. Tento příběh má mnoho podob a každý kmen má svůj vlastní výklad tohoto příběhu a s ním spojený vzhled lapače snů.

Staré indiánské legendy

Příběh o staré ženě a moudrém pavoukovi
Jeden z příběhů vypráví o staré ženě, která celé dny sledovala pavouka pletoucího síť poblíž její postele. Když přišel její vnuk, chtěl pavouka zabít, ale ona ho zastavila. Pavouk staré ženě poděkoval za záchranu života a naučil ji plést síť. O síti pravil, že zachytí všechny zlé sny a jen ty dobré pustí do duše.

Příběh o duchovním vůdci a jeho vizi
Další příběh vypráví o duchovním vůdci Lakota, který se ve své vizi setkal s podvodným duchem jménem Iktomi v podobě pavouka. Iktomi s ním vedla dlouhý rozhovor o koloběhu života a u toho pletla síť. Nakonec mu tuto síť předala a řekla, že pomůže lidem dosáhnout cílů a ochrání je. Lakota síť přinesl svému lidu a mnozí si jej pověsili nad postel jako talisman ochrany i budoucnosti.

Příběh o Pavoučí ženě Asibikaashi
Asi nejznámější příběh z kmene Ojibway vypráví o Pavoučí ženě jménem Asibikaashi, která přinesla lidem Slunce. Skláněla se nad dětskými postýlkami a ochraňovala všechny členy kmene, zatímco tkala pavučinu, ve které dokázala zachytit vše zlé a to spálit s prvními paprsky Slunce. Když se kmen začal rozšiřovat do vzdálenějších koutů Ameriky, nemohla už Asibikaashi ochraňovat všechny a tak začaly ženy plést tyto pavoučí sítě do posvátných kruhů, aby ochránily svůj kmen i tam, kam síla pavoučí ženy nedosáhne.

S čím vám lapač snů může pomoci a kam jej umístit?

Lapač snů je ze své podstaty nejčastěji umisťován tam, kde spíme nebo odpočíváme. Je ale zcela na nás, jakou místnost nebo prostor pro něj nakonec vybereme. Důležitá je naše intuice a cit. Několik tipů pro nejlepší umístění podle záměru jsem ale připravila.

• Pro uklidnění mysli před spánkem a ochranu duše proti zlým snům a nočním můrám zavěsíme lapač přímo nad postel nebo stěnu za postelí.
• Pro harmonizaci a energetické prozáření prostoru vybereme místo na stěně.
• Pro odstranění starých negativních energií a očistu místnosti jej zavěsíme ke stropu do středu pokoje.
• Pro udržení nové pozitivní energie umístíme lapač snů do okna.
• Pro napojení se na vnitřní Já vybereme místo, které nám slouží k odpočinku nebo meditaci.

Tak co říkáte na dnešní vyprávění? Líbilo se vám? Já doufám, že ano a teď už se běžte mrknout, co jsem pro vás vyrobila. 🙂

Kolekce lapačů snů

Celou kolekci najdete na e-shopu a já už se moc těším, ke komu tyhle krásné kousky najdou cestu.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *