Vše o energetické paměti, čištění a nabíjení minerálních kamenů a krystalů

Dokonalá drúza citrínu ve tvaru srdce

Milí moji,

s radostí vám oznamuji, že součástí nabídky mého kouzelného AteLyeru jsou nyní nádherné přírodní minerální kameny a krystaly, které jsem pro vás dlouhé měsíce vybírala. S tou největší pečlivostí a pouze od ověřených dodavatelů v té nejvyšší kvalitě. Vybírání kamínků je pro mě nejkrásnějším rituálem, při kterém se řídím jen intuicí a nechávám se unášet jejich krásou. Následně je energeticky očišťuji v přírodě nebo v lesním potůčku nedaleko našeho domu a nechávám do nich opět vstoupit jejich přirozenou sílu na slunečním či měsíčním svitu. Kamínky k vám tak putují zářivé a nabité novou energií.

Už teď mám úsměv od ucha k uchu a těším se, ke komu z vás poputují předat svou kouzelnou sílu. Proto si dnes prozradíme nejen něco o jejich energii a paměti, ale také  vše o energetickém čištění a nabíjení minerálních kamenů a krystalů, které je neoddělitelnou součástí každé vědomé práce s nimi. Tak jdeme na to. 🙂

Minerální kámen jako nádherná dekorace, osobní talisman i energetický zářič

Minerální kameny jsou nádherné energetické “bytosti” s velikou silou a schopností přenášet své vibrace nejen do prostoru, ale také do naší mysli. Pokud se vydáme na cestu poznání a vědomě vstoupíme do jejich kouzelné říše, můžeme objevit zcela nový rozměr vnímání. Kameny nám mohou pomoci harmonizovat domov, jsou silnými osobními talismany i ochránci, dokáží odrážet negativní energie, uklidňovat i léčit a skrze sílu meditace se mohou stát našimi průvodci na cestě Životem. To, co do nich vložíme a co v nich spatříme záleží jen a jen na nás, na dané chvíli a na našem vnitřním rozpoložení. Pro někoho tak můžou být minerální kameny krásnou dekorací, pro druhého talismany ochrany a pro dalšího duchovní průvodci. Každý v nich uvidíme něco jiného a vše je správně. Stačí jen věřit, věnovat svým kamenům vědomou pozornost a vložit do nich osobní záměr a skutečné přání.

Kameny nejsou neživé, mají svou duši i miliony let dlouhou paměť

Věděli jste že i kameny jsou živé bytosti? Nene, nejsem blázen, jen čtěte dál. Z hlediska materiálního pohledu na svět jsou kameny jasně neživé, stejně jako spousta dalších přírodních zázraků. Z hlediska energie jsou ale živější, než si vůbec dokážeme představit. Jak je to možné? Představte si, že si vezmete krásný kus ametystu a odnesete si jej domů. A teď si představte, jak dlouhou ušel cestu, než se dostal do vašich rukou. Nemyslím tím jen v našem viditelném světě, ale především ve světe očím skrytým.

Minerály a krystaly vznikají pod povrchem stovky až tisíce let, v některých případech dokonce miliony let a celou tu dobu v sobě ukládají energii Země. Co všechno bylo potřeba, aby vůbec mohly vzniknout? V jaké době a na jakém místě začaly růst? Kdo zrovna chodil po zemském povrchu? Byli to lidé? Nebo dokonce prastará zvířata, či snad naši předci? Můžeme se jen zasnít a uvědomit si tak, jak úžasný kus magické historie a přírodního umění se v nich ukrývá. To, co dokáže nejmocnější Matka Příroda je (ne)skutečné a všechny zemské vibrace se ukládají právě do kamenů. Stovky, tisíce, miliony let se tak postupně vytváří jejich energetická paměť a vnitřní síla. A ve chvíli, kdy kámen vyjmeme ze země, pokračuje jeho cesta v našem světě dál a dál. Možná až na druhý konec světa a možná, že právě do vašich rukou.

Energetická očista kamenů: Proč je tak důležitá?

Teď už víme, že energie a paměť kamenů se formuje dlouhé, předlouhé roky uvnitř Země. Co se ale děje s jejich silou, když je člověk vyjme na povrch? Ve srovnání s dobou pod povrchem je jejich život v našem světě velmi krátký a možná by se tak mohlo zdát, že k nám přicházejí energeticky čisté a připravené předávat nám pozitivní vibrace. Opak je ale někdy pravdou a pokud se chystáme s kameny vědomě pracovat, je potřeba na ně nahlížet tak trochu jako na živé bytosti, které si zaslouží naši péči. Za dobu, než se minerální kamínek či krystal dostane z naleziště do vašich rukou se na něj totiž může nachytat mnoho energií z prostředí kudy prošel, od lidí, kteří jej měli v rukou, z cest, či z obchůdků a skladů, ve kterých čekal a stejným způsobem se do kamenů ukládá energie i během života s námi samotnými. Ne všechny tyto vlivy jsou vždy žádoucí a proto si prozradíme způsoby techniky energetické očisty, po kterých budou kameny nabité jako „z lázní“. Ale než přejdeme k samotným technikám dovolte mi ještě pár slov.

Energetická očista kamenů: Jak vybrat správnou techniku a jak často ji provádět?

K energetické očistě minerálních kamenů a krystalů využíváme přirozených přírodních sil a vibrací Země. Proto jsou očistné techniky téměř vždy spojené s přírodou a jejími dary.

Techniku očisty můžeme v zásadě vybrat dvěma způsoby. Buď intuitivně a zcela podle citu, což znamená že vybereme tu techniku, která k nám v danou chvíli nejvíce promlouvá. Nebo elementárně, což znamená, že si najdeme, který živel (oheň, voda, země, vzduch) náleží našemu kameni a podle toho zvolíme techniku očisty. Osobně vždy volím intuitivní výběr, který také ovlivňuje místo, kde se nacházím.

Pravidelnost energetické očisty záleží taktéž na vašem osobním vnímání. Pokud s kamínky vědomě pracujete při meditaci, duchovně s nimi léčíte tělo či mysl, používáte je jako osobní talismany či ochránce domova, je dobré je „vzít do lázní“ vždy, když cítíte, že už vám nepředávají tolik energie, kolik by měly. Pokud je to pro vás moc abstraktní pojem, pro začátek můžete začít s čištěním pravidelně jednou za měsíc, třeba vždy při úplňku. Pokud vás vědomá práce s kameny začne bavit, ideální pravidelnost odhadnete časem sami od sebe. Já kamínky čistím vždy při úplňku a poté podle pocitu. Pokud mě provázejí náročnějším tématem, klidně je čistím po každé meditaci v proudu tekoucí vody. Pokud si jen „putuji myslí“ za použití minerálů a neřeším nic složitého, odložím je potom na oltářek, kde se pozvolna čistí, když zapálím svíčky.

Intuice to ví vždy nejlépe, napojte se na ni a vše bude jasné. Co se vám nejvíce líbí, to je vždy správně. A teď už ke slíbeným technikám, ať naše povídání konečně dostane obrysy praxe.

Techniky energetické očisty kamenů a šperků z nich

Techniky energetické očisty vždy provádíme vědomě, tedy s napojením se na záměr očištění od všech negativních vibrací. Můžeme zapojit vizualizaci a představovat si, jak je vše nepotřebné odnášeno pryč. Očista je hotová ve chvíli, kdy pocítíte, že vše negativní odešlo a zůstala jen čistá energie. Může to trvat pár vteřin, pár minut i delší dobu podle toho, co pouštíme pryč.

Voda
Jeden z mých nejoblíbenějších způsobů energetické očisty, při kterém negativní energie smyjeme. Ideální je vzít kameny na procházku k lesnímu potůčku, k řece či moři a nechat je pomalu omývat proudem či vlnami. Kameny je dobré dát do přírodního nebo propustného pytlíčku, aby neuplavaly a v případě, že nemáte možnost vzít kamínky ven, je také možné využít proud tekoucí vody z kohoutku. Krásným způsobem využití elementu vody je také ponechat minerály na dešti. Technika se nehodí pro minerály, které špatně snáší vodu, například malachit, selenit, angelit, pyrit či himalájská sůl.

Vzduch – vykuřování bílou šalvější či palo santem
Dalším oblíbeným způsobem je využití elementu vzduchu, který negativní energie odvane. Pro tuto techniku je vhodné použití takzvaného vykuřovadla, nejčastěji se jedná o svazek sušené bílé šalvěje či svaté dřevo palo santo. Kameny se nechají několikrát projít dýmem z očistného vykuřovadla a získají tak novou sílu.

Země – zakopávání kamenů do půdy
Technika, která je velmi krásná a silná, protože vracíme kameny Zemi, která pohltí a uzemní nahromaděné negativní energie. Minerály stačí zakopat do země a nechat pracovat sílu přírody. Místo si raději označte a půdu rozhodně nezalévejte. 🙂 Technika se příliš nehodí pro drúzy a geody, protože je obtížné z nich zeminu vyčistit.

Oheň
Silná technika, při níž jsou negativní energie spáleny. Kámen položte do blízkosti ohně či plamene svíčky a nechte jej energeticky očistit. Je také možné kamenem pohybovat přímo nad plamenem svíčky. Při této technice buďte ale velmi opatrní a dbejte na to, abyste se nepopálili o plamen, či rozpálený kámen. Osobně techniku ohně využívám pouze tak, že kameny položím do blízkosti zapálené svíčky.

Měsíční svit
Moje další velmi oblíbená technika, kterou využívám v podstatě při každém úplňku pro všechny kamínky. V období úplňku stačí kameny vystavit jeho záření a nechat pracovat nadpřirozené síly. Tento způsob je mimořádně očistný. Energie Měsíce působí nejlépe venku na přímém záření. Pokud nemáte možnost kamínky vyndat na zahradu, balkon či parapet, nedělejte si příliš těžkou hlavu. Síla působí velmi intenzivně i za oknem.

Sluneční svit
Jednoduchá technika, která využívá energii Slunce a nabíjí léčivé kameny svou nesmírnou silou. Tento způsob můžeme kombinovat například s elementem vody. Nejprve tedy můžeme kameny očistit ve vodě, kde odejde vše zlé a poté je na Slunci nabít novou energií. I případě slunečního záření platí, že přímé Slunce je vždy intenzivnější, ale není podmínkou.

Použití očistných krystalů
Poslední technika, kterou si představíme využívá minerální kameny jako je křišťál, ametyst či himalájská sůl. Tyto krystaly mají mimořádně silnou moc očistit jiné předměty, aniž by je negativní energie vyčerpaly. Stačí vaše kameny položit do jejich blízkosti a nechat působit čas. U himalájské soli dejte pozor, aby nepřišla do přímého kontaktu s minerály, mohla by je poškodit.

Použití vizualizací
Očista minerálních kamenů a krystalů se dá provádět i zcela bez přírodních sil a to čistě s použitím naší vlastní představivosti. Tuto techniku si lze představit jako meditaci, při které držíme kameny například v rukou a pomocí vizualizací tvoříme obraz, který představuje odcházení nepotřebných a negativních energií pryč. Forma představy a její obraz záleží čistě na vaší fantazii, může se jednat o zářivé proudy světla, které vše odnáší, energii ohně či vody, nebo další a další vizualizace, které vaše podvědomí stvoří ve chvíli, kdy se začnete soustředit na záměr očisty svých kamínků. Pokud se v mých slovech ztrácíte, doporučuji přečíst si navazující článek, ve kterém se věnuji vědomé práci s myslí.

Minerální kameny a krystaly, které najdete na e-shopu energeticky očišťuji v přírodě nebo v lesním potůčku nedaleko našeho domu a nechávám do nich opět vstoupit jejich přirozenou sílu na slunečním či měsíčním svitu. Kamínky ode mě k vám tak putují zářivé a nabité novou energií. První energetickou očistu tak není zcela nutné provádět ihned po rozbalení balíčku, pokud ovšem necítíte, že je to třeba. 🙂

Energetická očista šperků z minerálních kamenů

Vše, co jsme si prozradili v odstavcích výše platí i o špercích z minerálních kamenů a zejména pak pro ty, které nosíme často. Pro očistu šperků z minerálních kamenů můžete využít všechny zmíněné techniky. Opatrní ale buďte s technikou vody a země. U vody platí, že může přirozeně poškodit některé minerální kameny a zejména komponenty, které nejsou z nerezové ocele. Pokud jsou vaše minerální šperky z drahých kovů či nerezové ocele, můžete vodu bez starostí využívat. U techniky země platí, že zemina by se mohla dostat do korálků či komponentů a jen stěží byste ji odstraňovali. Pokud budete chtít techniku země využít, uložte šperky nejprve do přírodního pytlíčku, aby byl ochráněn jejich povrch. Já osobně na své šperky využívám nejvíce techniku měsíční záře a vody.

Pár slov na závěr

Tak to jsou všechny mě známé techniky energetické očisty minerálních kamenů i krystalů a šperků z nich. Doufám, že se vám povídání líbilo a dozvěděli jste se něco zajímavého, co vás inspirovalo. A v navazujícím článku Vše o vědomé práci s minerálními kameny, meditačních technikách a vizualizacích se konečně podíváme na tu mnohokrát zmiňovanou „vědomou práci“ s minerálními kameny a krystaly. 🙂 Pokud jste o ní ještě neslyšeli, pozorně čtěte, protože se vám možná otevře úplně nový obzor práce vnímání.

Všechny minerální kameny a krystaly najdete na e-shopu a já už se nemůžu dočkat, kdo z vás otevře nové dveře do světa minerálů.

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *