Zvířecí azyl Život na louce a společná cesta k soucitnějšímu světu

Život na louce

Milí moji,

s velkou radostí vám představuji nový charitativní projekt, který nyní bude součástí AteLyeru. Jak již víte, i v minulých letech jsem vybírala nejrůznější dobrosrdečné organizace, kterým jsme společně pomáhali vytvořit o trochu hezčí svět, a o to větší radost mám dnes… když už vám konečně můžu prozradit, jakou nádheru mi zase život přivál do cesty. ♥

Moje spřízněná tvůrčí duše Dennie před nějakou dobou sdílela zvířecí azyl, který mě doslova učaroval. Jakoby odrážel moje vnitřní rozpoložení a čím dál tím větší touhu po novém pojetí svobody. Okouzlila mě autentičnost a upřímnost. Ten skutečný a opravdový Život ve své podstatě. Takový pro jaký jsme se všichni narodili. Život v úctě a v souladu s přírodou, zvířaty i lidmi…

Představuji vám Život na louce

Louka je zvířecí azyl a tedy domov zachráněných hospodářských zvířátek, která nyní žijí šťastný život v souladu s lidmi, kteří mají srdce větší než všechny louky světa. 🙂 Leží ve středočeské Vlkaneči a obývá ji už pěkná řádka bytostí. Potkat tam můžete třeba oslíka Káju, kobylku Zorku a prase Flíčka. Taky ovčí, kozí a králičí partu. Mnoho slepiček, hus i kachen a samozřejmě pejsky a kočičáky. Kromě nich je Louka také stálým domovem několika dobrosrdečných lidí, kteří opečovávají nejen zvířátka, ale také všechny luční návštěvníky.

Louka se tak stala se tak místem, kde se rodí soucitnější svět a každý z nás může být součástí.

Ptáte se jak?

Život na louce

Každý z nás může být součástí soucitnějšího světa

Lidští obyvatelé Louky nelení a společnými silami se jim podařilo založit oficiální neziskový spolek (Život na Louce z.s.) nejen s cílem pomáhat všem zvířátkům v nouzi, ale také rozšiřovat povědomí lidí o hospodářských zvířatech a zlepšení podmínek jejich života. S lučními lidmi se tak můžete setkat na nejrůznějších přednáškách i akcích, ke kterým patří také známá Veggie náplavka, která se koná v Praze.

A to nejdůležitější místo setkání? Samozřejmě sama Louka, místo činu toho všeho. 🙂 Na tomto lesy zahaleném místě se pravidelně konají nejrůznější setkání od společných procházek se zvířaty až po sbírání léčivých bylinek, magické čajování a další nádherná dobrodružství.

Můžete posedět u ohně se zvířaty a také s lidmi, kteří žijí život jinak. Můžete ochutnat luční rostlinnou kuchyni a strávit čas obklopeni ryzí přírodou, ve které se rozplynou všechny starosti. Můžete usínat pod širým nebem za zvuků Louky, pozorovat hvězdy a ráno se probudit do nového, soucitnějšího světa zahaleného ranní mlhou…

Více o lučních dobrodružstvích najdete na webu www.zivotnalouce.org a nebo rovnou tady. Klik. O blížících se společných vycházkách, brigádách a také jarmarcích Louka pravidelně informuje tady. Klik.

Louka má ale nyní bohužel nedostatek financí a začíná se dostávat do situace, kdy příjmy nepokryjí neustále se zvyšující náklady. Všichni si uvědomujeme, že situace není jednoduchá pro nikoho z nás, stále ale věříme, že srdce na správném místě dokáže zázraky. ♥

Pokud vás tedy Louka vzala za srdce tak jako mě, můžeme jí společně podpořit a to hned několika způsoby, které najdete hezky přehledně sepsané pod obrázky. A nebo přímo tady. Klik.

Jak můžeme podpořit zvířecí azyl Život na louce?

Způsobů je mnoho a pamatujte, jakákoli forma pomoci je úžasná a žádná snaha není malá. I zdánlivě „pouhými“ 10 Kč měsíčně nebo sdílením mezi rodinu a přátele můžeme měnit svět k lepšímu. 🙂

Tak za soucitnější svět! ♥

1. Charitativní kolekce autorských výrobků

Společně s Dennie jsme vybraly několik z našich výrobků a CELOU ČÁSTKU z jejich prodeje věnujeme azylu Život na louce. Můžete si tak udělat radost originálem od jedné (nebo obou) z nás a zároveň podpořit Louku, což si zaslouží hned dvojitý úsměv. 🙂

Mé výrobky najdete o kousek níže a nebo rovnou na e-shopu. Klik. Výrobky Dennie najdete na jejím Instagramu nebo Facebooku v příspěvku o azylu. V případě zájmu jí napište zprávu.

2. Jednorázový příspěvek nebo trvalý příkaz přímo na účet Louky

Platba převodem: Číslo účtu spolku Život na Louce z.s. je 2801901043/2010 – jednorázový příspěvek nebo trvalý příkaz.

Platba online: Na lučním webu www.zivotnalouce.org najdete jednoduchý formulář pro platbu online (hledejte v zápatí webu) – lze poslat taktéž jednorázový příspěvek nebo zadat trvalý příkaz.

A nezapomeňte, i 10 Kč měsíčně je úžasná podpora. 🙂

3. Dar 10 až 100 Kč k nákupu na mém e-shopu

Pokud se vám nechce posílat příspěvek rovnou na účet Louky, založila jsem tady u mě na e-shopu takzvané darovací kupony, které můžete jednoduše přidat k vašemu nákupu. Výše darovacího kuponu je 10 Kč, 25 Kč, 50 Kč a 100 Kč. Cena se vám automaticky připočte k nákupu a vy potom uhradíte celkovou částku na můj účet jako při klasické objednávce. Já budu tyto dary shromažďovat a každý měsíc odešlu všechny vybrané penízky na účet Louky.

P.S.: Pokud budete chtít darovat více než je hodnota darovacích kuponů, jednoduše jich přidejte tolik, kolik tvoří vaše vysněná částka. 🙂

4. Prožití lučního dobrodružství

Vyberte si své vlastní luční dobrodružství na webu www.darujme.cz a vyzkoušejte si Život na louce obklopeni srdečnými lidmi a zvířaty.

Chcete si zkusit žít jinak? Máte odvahu čelit kadibudce nebo se potkat tváří tvář studené vodě z potůčku při umývání? Ráno vstát za zpěvu ptáků, obstarat zvířata a to za každého počasí? Přidat svou ruku k dílu a dívat se jak Louka našimi společnými silami roste? Nebo třeba jen posedět s kamarády a přespat v našem lučním teepee, kde vás bude hřát oheň? Stačí jen dobrá nálada a můžete přijet zažít své velké luční dobrodružství. Klik.

5. Věcná pomoc a ruce či hlava k dílu

Hmotná podpora: Chcete darovat něco hmotného? Takový dar Louka a její obyvatelé vřele uvítají. Nejvíce se hodí krmivo pro zvířata, ovoce a zelenina, stavební materiál, nářadí a další funkční potřebnosti.

Ruce k dílu: Na Louce se pravidelně konají nejrůznější brigády, kde se každá ruka hodí. 🙂 Přehled veřejných akcí a také brigád Louka pravidelně aktualizuje na Facebooku, kam se dostanete tudy. Klik. Mimo vypsané příležitosti je možnost domluvit se také individuálně.

Hlava k dílu: Máte chuť se zapojit a umíte něco, co by se Louce mohlo hodit? Máte zajímavé vědomosti, produkty či projekt, který byste chtěli představit lučním návštěvníkům třeba formou přednášek či workshopů? Pak se určitě neváhejte ozvat, Louka vítá vše nové, co by mohlo rozvíjet společný smysl.

V případě, že se chystáte Louce nabídnout některou z těchto možností, určitě předem kontaktujte její obyvatele a na všem se domluvte. 🙂 Kontakt najdete tady. Klik.

6. Sdílení mezi další dobrosrdečné lidi

Nechcete nebo nemůžete pomoci žádnou z uvedených možností? Nevadí, můžete se jen zmínit své rodině, přátelům, kolegům či známým o azylu Život na louce. Díky tomu se stane známějším a najde cestu k lidem, kteří jej mohou podpořit. A jaká je nejlepší forma sdílení?

Sociální sítě: Facebook Louky tady. Instagram Louky tady. Twitter Louky tady. Youtube Louky tady. Můžete si vybrat jakoukoli z uvedených sociálních sítích a nasdílet Život na louce mezi další.

Web: Pokud nejste fanouškem sociálních sítí, stačí se zmínit nebo poslat svým blízkým web www.zivotnalouce.org a nebo luční profil na www.darujme.cz.

Slovně: Řekněte o azylu všem dobrosrdečným lidem ve vašem okolí. 🙂

Čím víc sdílení, tím soucitnější svět. ♥

S úctou a ♥ na dlani

vaše Judit (Ate)Lyerová a Život na louce

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *